Pomoc frankowiczom – co oferują kancelarie adwokackie?

Kancelarie frankowe, czyli kancelarie adwokackie i radcowskie specjalizujące się w sprawach o kredyty frankowe, działają dzisiaj w wielu miastach w Polsce. Kiedy warto zwrócić się do takiej kancelarii prawnej? Jakie usługi może ona zaoferować osobom z kredytami we franku szwajcarskim?

Kancelaria frankowa – kiedy warto z niej skorzystać?

Frankowicze, czyli osoby posiadające kredyty frankowe, mogą być narażone na niekorzystne działania ze strony banków. Wynika to z faktu, że wiele z nich w umowach kredytowych stosowało tak zwane klauzule abuzywne.

Klauzule abuzywne, czyli inaczej klauzule niedozwolone są rodzajem zapisów w umowach, które nie są zgodne z przepisami prawa. Wobec tego nie są one ważne i nie mogą być stosowane. Aby jednak podważyć klauzule abuzywne w umowach, konieczne jest wystąpienie do sądu przeciwko stronie, która zastosowała je w umowie.

W takiej sytuacji warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy kancelarii prawnej, która ma w tym zakresie duże doświadczenie i może zapewnić kompleksowe wsparcie. W przypadku kredytów frankowych kancelarie te – adwokackie oraz radcowskie – określane są jako kancelarie frankowe.

Doświadczona kancelaria adwokacka Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/ z usług kancelarii frankowych można skorzystać również w Gliwicach. Dokładne informacje dotyczące oferty prawników można znaleźć w internecie już teraz.

Jakie usługi oferują kancelarie frankowe?

W kancelariach frankowych klienci mogą skorzystać z szerokiej gamy usług, które umożliwiają im łatwiejszą walkę o przysługujące im prawa. Do głównych usług oferowanych przez kancelarie zaliczane są:

1. Analiza umowy kredytowej – dzięki niej można określić, czy zawiera ona klauzule niedozwolone i na jej podstawie można ubiegać się o odfrankowienie albo o unieważnienie kredytu frankowego.

2. Doradztwo prawne – kancelaria świadczy usługi doradcze dla swoich klientów, pomagając im w wyborze najkorzystniejszej drogi postępowania przy niekorzystnym kredycie.

3. Przygotowanie pism – pracownicy kancelarii zajmują się tworzeniem pism, między innymi pozwów sądowych, które pozwalają na wystąpienie przeciwko bankowi w procesie.

4. Reprezentowanie klientów w sądzie – prawnik będzie reprezentował klienta podczas procesu sądowego.

Ile kosztują usługi kancelarii frankowej?

Najczęściej kancelarie frankowe umożliwiają wygodny sposób rozliczenia się z klientem w formie prowizji płaconej po zakończonej sprawie. Wobec tego nie pobierają one wtedy żadnych opłat wstępnych od klientów.

Koszty najczęściej wynoszą kilka tysięcy złotych i zależne są one głównie od kwoty kredytu oraz od zakresu obsługi prawnej.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz