Jak dobrać krem na zmarszczki?

Kremy na zmarszczki zajmują kilka długich półek w każdej drogerii i chyba każdą półkę w łazience kobiety w średnim wieku. Cera dojrzała wymaga specjalnej opieki, zwłaszcza jeżeli nadal ma wyglądać świeżo i młodo. Co zawiera dobry krem na zmarszczki? I jak go dobrać do swoich potrzeb?

Krem na zmarszczki – dlaczego go stosować?

Chociaż kremy przeciwzmarszczkowe mają na ogół zawsze takie samo zadanie, ich skład i ilość użytych składników będzie się różniła w zależności od potrzeb. Dlatego to tak ważne, by krem na zmarszczki dobrać do swojego wieku, a co za tym idzie, wieku swojej skóry. Dlatego nigdy nie pomijajmy oznaczeń +30, +40 czy +50. One naprawdę mają znaczenie.

krem na zmarszczki
O swoją cerę powinny uważniej zadbać kobiety już po ukończeniu 25. roku życia.
krem na zmarszczki
Po przekroczeniu 45. roku życia skóra wyraźnie się zmienia – staje się mniej elastyczna i wolniej się regeneruje.

Badania pokazują, że nasza skóra ulega powolnemu procesowi starzenia się już po przekroczeniu 25. roku życia! Tak naprawdę więc już młode kobiety przed 30-tką powinny uważniej przyjrzeć się, czym pielęgnują swoją skórę. Po przekroczeniu 45. roku życia w organizmie kobiety następują duże zmiany. Przede wszystkim maleje ilość hormonów płciowych, a co za tym idzie, spowolnieniu ulega metabolizm. Ma to wpływ także na stan skóry, która staje się mniej elastyczna i zwarta i wolniej się regeneruje. Wynika to z faktu, że spowolnieniu ulega praca fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu, który ma ogromny wpływ na jędrność skóry.krem na zmarszczki Bez odpowiednich kosmetyków zmiany będą szybko postępować oraz staną się widoczne gołym okiem. Dlatego to tak ważne, by dobrać odpowiedni krem na zmarszczki.

Jak dobrać krem przeciwzmarszczkowy?

Jak już wspomnieliśmy, dużym ułatwieniem w dobraniu odpowiedniego kremu jest uważne czytanie oznaczeń na jego opakowaniu. Dzięki nim wiemy, jakie kremy są dedykowane kobietom w naszym wieku i z naszą cerą. Aby jednak przekonać się o wysokiej jakości produktu, warto dodatkowo zapoznać się z jego składem.

krem na zmarszczki
Wybierając krem na zmarszczki, uważnie przeczytaj jego skład.
krem na zmarszczki
Dobry krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać składniki nawilżające skórę oraz odbudowujące jej naturalną barierę ochronną.

Jakie składniki powinien zawierać dobry krem na zmarszczki? Jednym z nich jest mocznik – naturalna substancja nawilżająca. Oprócz tego ważnym składnikiem są ceramidy – tłuszcze wypełniające przestrzenie międzykomórkowe i zatrzymujące w nich wodę. Inny ważny składnik to skwalen, który jest obecny w sebum produkowanym przez skórę. Ma on za zadanie uszczelniać ochronną barierę skóry. M. in. neutralizuje wolne rodniki, ma właściwości gojące i usuwa szkodliwe substancje. To taki ogólny zarys dotyczący składu kremów przeciwzmarszczkowych. Ofertę tych najlepszych znajdziecie TUTAJ.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz