Las w słoiku – najnowszy trend w aranżacji wnętrz

Las w słoiku to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów ozdobnych we wnętrzach. Doskonale komponuje się z aranżacją minimalistyczną czy w stylu loft. To idealne rozwiązanie dla kogoś, kto kocha naturę, ale jest zmuszony mieszkać w dużym mieście, i chce stworzyć swój mały ogród w szkle. Jak wykonać go krok po kroku? Na jakie rośliny się zdecydować?

Las w słoiku – jak go samodzielnie wykonać?

Las stworzony w słoiku naprawdę zachwyca. To miniaturowy świat, fragment lasu zachowany w szkle i „przywieziony” do miasta. W takiej kompozycji nie może braknąć leśnej ściółki, mchu, fragmentów kory drzew, szyszek oraz miniaturowych roślinek. Oczywiście w sklepach zakupimy gotowy las w słoiku, niemniej o wiele więcej satysfakcji da nam stworzenie go od podstaw. Jak się do tego zabrać? Na początek warto zastanowić się, jakie rośliny wybrać do naszego miniaturowego lasu w szkle. Najczęściej wybierane są sukulenty, gdyż są niewielkie, mało wymagające, lecz niezwykle dekoracyjne. Do sukulentów można dołożyć też małe kaktusy i elegancką opuncję, uzupełniając je bluszczem lub surowym aloesem.

las w słoiku
źródło: http://lifebug.pl

Do tego musimy dobrać ozdobne dodatki. Co to może być? Przede wszystkim odpowiednie podłoże wykonane na przykład z piasku, keramzytu i perlitu wsypywanego warstwowo oraz dekoracyjne kamienie, czyli kolorowy żwirek oaz muszelki. Tutaj mamy dużą dowolność, wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

W czym stworzyć miniaturowy las?

Jeżeli mamy już wybrane roślinki do naszego mini ogrodu w szkle, warto zastanowić się nad naczyniem, w którym go umieścimy. Najważniejsze, aby naczynie było dopasowane do wielkości i ilości roślin, by nie były zbyt ściśnięte w jego wnętrzu, lecz by pięknie się prezentowały.

las w słoiku

W przypadku większych roślin warto wybrać duży, szklany słój z pokrywą, dużą, wiszącą szklaną kulę lub specjalny wazon z otworem dedykowany właśnie takim dekoracjom. Las w słoiku to piękna, niepowtarzalna ozdoba, a wykonana samodzielnie będzie unikatowym i oryginalnym uzupełnieniem aranżacji.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz