Zaburzenia erekcji to problem, który w naszych czasach dotyka coraz młodszych mężczyzn. Wpływ na to ma nadmierny stres, nadużywanie alkoholu czy pracoholizm. Co gorsza, wielu z nich wstydzi się szukać pomocy, co nieraz doprowadza nawet do rozpadu małżeństw i rodzin. Dlaczego więc warto jednak zdobyć się na odwagę i poszukać leku na problemy z potencją? Ponieważ on istnieje i może pomóc na nowo prowadzić satysfakcjonujące życie seksualne!
Zaburzenia erekcji – czym w ogóle są?
Zaburzenia erekcji, nazywane też powszechnie impotencją to problem z pojawieniem się i utrzymaniem wzwodu członka w sytuacji intymnej. W efekcie pojawiają się trudności z osiągnięciem orgazmu, a nawet z samym stosunkiem. Chociaż problem ten dotyka głównie dojrzałych mężczyzn w średnim wieku (najczęściej między 40., a 70. rokiem życia), coraz częściej mówi się o tym, że zaburzenia erekcji mogą występować nawet u mężczyzn koło 30. roku życia, a więc wydawałoby się, w sile wieku. Pod względem medycznym o zaburzeniach erekcji mówimy, gdy występują one mniej więcej w 25% przypadków próby podjęcia stosunku seksualnego.
Zaburzenia tego nie można mylić z naturalną zmianą, jaka zachodzi w męskiej seksualności w pewnym wieku. Mężczyzna po 60-tce naturalnie będzie rzadziej uprawiał seks i osiągał wzwód oraz orgazm niż 20-latek i nie musi to oznaczać problemów zdrowotnych. Jeżeli jednak, jak wspomnieliśmy wcześniej, część stosunków, mimo usilnych starań kończy się niepowodzeniem w tej sferze, budząc frustrację i wstyd, z pewnością mamy do czynienia z zaburzeniami erekcji i warto jak najszybciej poszukać pomocy.
Jak przebiega leczenie zaburzeń potencji?
W telewizji, prasie, radiu czy Internecie reklamuje się rzekomo cudowne środki na potencję, mające w ciągu godziny przed stosunkiem zapewnić udane pożycie. Prawdą jednak jest, że środki te to jedynie suplementy diety, które mogą wspomóc seksualną dyspozycyjność mężczyzny, ale na pewno nie zlikwidują trwale problemu, jakim są zaburzenia erekcji. Zamiast więc szukać rozwiązań na własną rękę, lepiej znaleźć odpowiedniego lekarza i przedstawić mu swoją sytuację.
Leczenie impotencji polega przede wszystkim na ustaleniu ich przyczyny (w wypadku poszczególnych mężczyzn przyczyny mogą być bardzo różne), a następnie wprowadzenie odpowiedniej metody leczenia. Najczęściej jest to wspomagające leczenie farmakologiczne idące w parze z psychoterapią. Niekiedy lekarz może zalecić dodatkowo ćwiczenia z partnerką, techniki relaksacyjne czy też fizykoterapię. Metoda leczenia musi być dostosowana do przyczyny problemów z erekcją, aby przyniosła efekty.
Więcej informacji na temat leczenia zaburzeń erekcji i jej wspomagania można przeczytać tutaj: http://www.maxigrago.pl/.
Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz