Dicoflor 60 – przy odwodnieniu i antybiotykoterapii

Ostra biegunka czy długa terapia antybiotykowa mogą prowadzić do odwodnienia i znacznego naruszenia flory. Jak sobie pomóc w takiej sytuacji? A jak pomóc dziecku? Jednym ze sposobów może być przyjmowanie suplementu diety Dicoflor 60. Co wiemy na jego temat?

Dicoflor 60 – działanie i zastosowanie

Dicoflor 60 to suplement probiotyczny stosowany w medycynie rodzinnej, gastroenterologii oraz alergologii. Można stosować go głównie w celu odbudowania naturalnej flory bakteryjnej oraz uniknięcia biegunki bądź jej zatrzymania. dicoflor 60Preparat można podawać też w celach osłonowych przy długiej terapii antybiotykowej. Dicoflor 60 to suplement diety dostępny w aptekach bez recepty. Preparat dostępny jest w formie kapsułek bądź proszku do przygotowania roztworu doustnego. W swoim składzie zawiera pałeczki kwasu mlekowego, które mają korzystny wpływ na organizm, zwłaszcza, jeśli chodzi o odbudowę mikroflory przewodu pokarmowego. Podawanie suplementu Dicoflor 60 może więc zahamować rozwój szkodliwych dla naszej mikroflory mikroorganizmów, a także zmniejszyć ryzyko wystąpienia biegunki lub złagodzić jej przebieg, jeśli już wystąpiła. Ponadto suplement można podawać młodzieży i dorosłym w celach przeciwalergicznych (również kobietom w ostatnim miesiącu ciąży, które pochodzą z rodzin z ryzykiem wystąpienia chorób atopowych), a także we wspomnianej już antybiotykoterapii, w czasie biegunki czy innych dolegliwości ze strony układu pokarmowego oraz przy obniżonej odporności.

Dawkowanie preparatu Dicoflor 60

Dawkowanie preparatu zawsze należy skonsultować z lekarzem, pamiętając przy tym, że przekroczenie zaleconej dawki może dać skutek odwrotny do zamierzonego. Co do zaleceń ogólnych, najlepiej przyjmować środek podczas posiłku. Dicoflor 60 w kapsułkach można połknąć bądź otworzyć kapsułkę i zawarty w niej proszek rozpuścić. Natomiast w formie saszetek możemy wsypać bezpośrednio do ust lub również rozpuścić z wodą i wypić.

dicoflor 60

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz