Morwa biała – dla wzmocnienia organizmu

Morwa biała to mały, słodki owoc z wyglądu przypominający jeżynę, który dał się poznać jako prawdziwa witaminowa bomba. Nic dziwnego, że pojawia się w składzie wielu suplementów diety, służących do podnoszenia odporności i witalności organizmu. Ale jakie konkretnie właściwości posiada ten niepozorny owoc? Dlaczego warto z nich korzystać?

Morwa biała – silny antyoksydant

Jedną z bardzo cenionych właściwości morwy białej jest działanie antyoksydacyjne dzięki zawartości flawonoidów, które skutecznie walczą z wolnymi rodnikami. W efekcie morwa biała wspomaga między innymi leczenie cukrzycy, powstrzymując występowanie powikłań pocukrzycowych. Poza tym morwa biała działa moczopędnie i obniża wysoką gorączkę. Ale to nie wszystko.

Morwa biała – dla szczupłej sylwetki

Owoce morwy białej hamują aktywność enzymów obecnych w jelicie ludzkim, mianowicie glikozydaz, które odpowiadają za rozkładanie złożonych cukrów do cukrów prostych. W efekcie nie są one wchłaniane do układu pokarmowego, a co za tym idzie, zmniejsza się też ilość wchłanianych węglowodanów i odkładanej tkanki tłuszczowej. morwa białaZatem suplementy diety z morwą białą wspomagają odchudzanie i zapobiegają odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Poza tym liście morwy białej mają działanie przeciwzapalne i skutecznie chronią wątrobę. Zatem napary czy herbatki z morwy białej są szczególnie polecane osobom mającym chorą wątrobę.

Morwa biała – bomba witaminowa

Jak wspomnieliśmy na wstępie, morwa biała nazywana jest bombą witaminową. I nie bez powodu! W jej owocach znajdziemy między innymi witaminę C, witaminy z grupy B, a także witaminy E, KK i P. Ponadto jest cennym źródłem błonnika pokarmowego, żelaza, a także substancji obniżających poziom trójglicerydów. W miąższu morwy znajdziemy też substancję o nazwie DNJ (1-deoksynojirimycin), która spowalnia wzrost poziomu cukru tuż po spożyciu pokarmów. morwa białaJeżeli więc zmagasz się z nadwagą, cukrzycą lub chorą wątrobą, albo po prostu chcesz o siebie bardziej zadbać, postaw na produkty z morwy białej – to naturalne źródło zdrowia i sił!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz