Obuwie damskie – ładne czy wygodne?

Witajcie Kochane!

Dzisiaj znowu zwracam się do Was, Miłe Panie, gdyż temat bardzo kobiecy i chyba jeden z naszych ulubionych: obuwie damskie! 🙂 Chyba każda z nas lubi sobie kupić coś ładnego od czasu do czasu i powiększyć swoją garderobę. Dla niektórych kupowanie nowych butów to wręcz nałóg. Ja akurat (na szczęście :P) nie należę do tego grona. Zamiast na ilość, stawiam na jakość. Dlatego dziś chciałam się z Wami podzielić swoimi spostrzeżeniami, jeśli chodzi o to jak wybierać obuwie damskie.

Obuwie damskie – wygoda przede wszystkim

obuwie damskie
Buty na obcasach powinny być dobrze wyprofilowane, inaczej będą bardzo niewygodne.

Oczywiście większość kobiet wyznaje zasadę: „Wiem, że zabiję się na tych 15-centymetrowych szpilkach, ale przynajmniej umrę w pięknych butach”. Rzeczywiście, czasami potrzebujemy butów, w których będziemy się zabójczo prezentować, ale nie zrobimy w nich ani kroku. Ale czy na co dzień takie obuwie damskie byłoby dobrym wyborem? Zdecydowanie nie. Zatem kobiety nieprzyzwyczajone do wysokich obcasów lub niemogące ich nosić za często z powodów zdrowotnych nie powinny katować nóg i kręgosłupa noszeniem ich na co dzień. Lepiej wybrać buty na niższym obcasie, koturnie lub całkiem płaskie.

obuwie damskie
Noszenie niewygodnych butów wiąże się z bólem nóg i kręgosłupa, a także z powstawaniem odcisków i pęcherzy.

Kolejna sprawa to jakość obuwia. Uważam, iż lepiej wydać 1/3 wypłaty na jedną, porządną parę butów niż na pięć par, ale takich, po których nabawię się odcisków, pęcherzy, a może i innych schorzeń. Dbanie o stopy wiąże się z doborem odpowiednio wyprofilowanego obuwia, a niestety nie można tego powiedzieć o butach kosztujących tyle, co średni obiad w restauracji. Czasem więc lepiej rozejrzeć się za czymś droższym i mieć pewność, że buty posłużą nam dłużej niż miesiąc i naprawdę będą wygodne.

obuwie damskie
Obuwie ze skóry jest wygodne i trwałe.

W kwestii jakości warto też wspomnieć, że najlepsze obuwie damskie to to wykonane ze skóry. Większość moich butów, nie licząc sportowych, wykonane są ze skóry. I z własnego doświadczenia powiem, że służą mi one kilka lat, a praktycznie nie widać po nich śladów zużycia. Gdy należycie dba się o skórę, długo prezentuje się ona ładnie – jest błyszcząca i gładka. Poza tym obuwie skórkowe dopasowuje się do stopy, przez co rzadziej występują jakieś obtarcia czy odgniecenia.

Podsumowując, drogie Panie: to, jakie buty wybieramy, ma nie tylko wpływ na nasz wygląd, ale przede wszystkim na nasze zdrowie. Zawsze miejcie to na uwadze!

A przy okazji, TUTAJ możecie znaleźć porządne buty, które można też kupować on-line.

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz