Oduczyć psa psiej mowy…

Dzień dobry Kochani!

Dzisiejszy wpis skierowany jest do właścicieli psów. Wychowanie psa od najmłodszych lat to wbrew pozorom duże wyzwanie. Psiaki, jak dzieci, mają różne charaktery i temperamenty. Dla wielu właścicieli prawdziwą zmorą jest to, gdy pies zaczyna szczekać i w żaden sposób nie da się go uciszyć. A pupil zaczyna szczekać w najmniej odpowiednich momentach, najczęściej gdy w domu pojawia się ktoś nowy, obcy. Jak oduczyć psa szczekać? Czy to w ogóle możliwe?

Jak oduczyć psa szczekać – poradnik

Oczywiście nie da się całkowicie wyeliminować szczekania – to psia mowa i to naturalne, że pies szczeka. Można jednak opanować jego wyjątkową chęć szczekania w niekoniecznie właściwych warunkach. Wiele młodych psów, chcąc zapoznać się z kimś nowym, uwielbia wręcz skakać na gości, głośno przy tym szczekając. Jeśli trafi na miłośnika psów, to dobrze, ale co, gdy odwiedzająca nas osoba boi się psów? Może wyniknąć nieprzyjemna sytuacja. Warto więc dowiedzieć się, jak oduczyć psa szczekać na obcych. Pomocne w tym okażą się pewne triki.

jak oduczyć psa szczekać
Psy często szczekają i skaczą, gdy w domu pojawi się jakaś obca osoba.

Podstawą jest to, by nie podchodzić do psa, gdy ten szczeka i nie przestaje. Nasz pupil odbierze to jako nagrodę, a przecież nie o to nam chodzi. Co więc zrobić? Gdy pies zaczyna uparcie szczekać, najlepiej odwrócić się do niego plecami i poczekać, aż sam przestanie. Dopiero wtedy można się odwrócić i do niego podejść. Jeśli pies ponownie zacznie dawać głos, użyjmy komendy ”Cisza” i gdy znów się uciszy, nagrodźmy go w jakiś sposób, na przykład dając jakiś smakołyk.

pies
Gdy pies przestanie szczekać, nagródź go dotykiem lub jakimś smakołykiem.

To tylko jeden przykład tego, jak oduczyć psa szczekać w niewłaściwych momentach. Więcej ciekawych wskazówek znajdziecie także TUTAJ. Zapraszam do zajrzenia właścicieli psów! 🙂

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz