Zadbaj o swoje stopy!

Dzień dobry Wszystkim!

Grzybica to choroba, która może nas dopaść w różnych okolicznościach i niestety dość często nie jest leczona od razu, gdy pojawią się pierwsze objawy. Szczególnie popularna jest grzybica stóp. Można się jej nabawić chociażby na basenie publicznym czy innych pomieszczeniach, gdzie jest wilgotno i chodzi się boso. Wiele osób wstydzi się szukać pomocy w jej leczeniu, tymczasem leki na grzybicę stóp są łatwo dostępne i skuteczne. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Grzybica stóp – rozpoznanie

Grzybica stóp to choroba skóry wywołana przez grzyby. Jak wspomniałam na wstępie, najczęściej atakuje bose stopy w wilgotnych miejscach, np. na basenie.

leki na grzybicę stóp
Grzybicę stóp łatwo złapać np. na basenie, gdzie panuje wilgoć i często chodzimy boso.

Grzybica stóp objawia się głównie pękaniem, łuszczeniem i swędzeniem zakażonej skóry. Nieleczona może szybko zaatakować pachwiny, a także paznokcie u stóp, co o wiele trudniej wyleczyć. Zamiast więc zwlekać z wizytą u lekarza, warto niezwłocznie udać się na konsultację, by uzyskać leki na grzybicę stóp.

Skuteczne leki na grzybicę stóp

Podjęcie leczenia we wczesnym stadium choroby jest niezwykle istotne, może bowiem zatrzymać jej rozwój, zanim przeniesie się ona na inne części ciała. Jeśli chodzi o leki na grzybicę stóp, dobrym rozwiązaniem są maści i kremy dostępne w aptece bez recepty. Leki przeciwgrzybicze w kremie lub maści zwykle stosuje się raz dziennie, co jest z pewnością wygodne i praktyczne.

leki na grzybicę stóp
Leki przecigrzybicze występują w formie maści i kremów.

Ale by okazały się skuteczne, warto też zadbać o inne elementy. O co konkretnie? Dbajmy o to, by stopy zawsze były czyste oraz suche. Po kąpieli czy basenie warto dokładnie wycierać stopy, zwłaszcza w przestrzeniach między palcami. Korzystając z basenów publicznych, przydatne jest noszenie gumowych klapek. Poza tym warto nosić przewiewne obuwie oraz bawełniane skarpety – wszystko to zmniejsza potliwość, a co za tym idzie wilgotność stóp. Dobrze jest też wietrzyć obuwie, zanim ponownie je założymy.

Więcej wskazówek odnośnie leczenia grzybicy można znaleźć TUTAJ.

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz