Opakowania produktów – foliowe czy papierowe?

Produkty mogą być pakowane z wykorzystaniem różnych materiałów. Obecnie najczęściej stosuje się dwa rodzaje opakowań – foliowe i papierowe. Na co warto się zdecydować? Wszystko zależy od wybranego rodzaju produktu oraz jego przeznaczenia.

Opakowania foliowe i papierowe – co wybrać?

Folia i papier od wielu lat używane są w celu pakowania produktów. Papier ma przy tym dłuższą tradycję w historii materiałów opakowaniowych.

Dzisiaj najczęściej wybierane są opakowania foliowe, jednak w ciągu ostatniej dekady znów popularny zaczął być papier, co ma związek z większym zainteresowaniem opakowaniami przyjaznymi dla natury.

Obecnie w ofertach producentów materiałów opakowaniowych można znaleźć opakowania foliowe i papierowe – https://kompol.pl/ w wielu wariantach do wyboru. Kiedy warto zdecydować się na folię, a kiedy na papier?

Kiedy wybrać opakowania foliowe?

Opakowania foliowe zapewniają skuteczną ochronę produktów przed wieloma czynnikami zewnętrznymi i przeznaczone są również dla produktów wilgotnych, ponieważ cechują się one wysoką odpornością na wilgoć. Są one także wysoce odporne na rozdarcia, nawet pod wpływem nacisku.

Bardzo często opakowania foliowe używane są w branży spożywczej, kosmetycznej czy chemicznej, a także odzieżowej. Mają uniwersalne zastosowanie, a także mogą być indywidualnie dopasowane do konkretnego produktu.

Nie będą one jednak dobrym wyborem dla firm, które chcą podkreślić swoje przywiązanie do natury. Wtedy lepszym rozwiązaniem będzie papier, gdy można zastosować go do konkretnego produktu. Alternatywą mogą być opakowania foliowe ekologiczne, które powstają z folii z recyklingu oraz nadającej się do biodegradacji.

Kiedy wybrać opakowania papierowe?

Zwykle opakowania papierowe używane są do wybranych produktów spożywczych, głównie tych sypkich. Również mogą być one stosowane do produktów innych typów, na przykład do artykułów higienicznych czy kosmetyków.

Papier jest materiałem przyjaznym dla natury i ekologicznym, ponieważ nadaje się on do biodegradacji.

Gdzie zamawiać opakowania foliowe i papierowe?

Obecnie opakowania foliowe i papierowe są oferowane przez wiele firm sprzedających materiały opakowaniowe. Można zdecydować się na zakup gotowych materiałów lub wybrać te wykonane na wymiar, które będą dopasowane do konkretnego produktu.

Zatem zarówno opakowania foliowe, jak i papierowe mają swoje zalety i wady. Gdy można, warto decydować się na opakowania przyjazne dla natury, ponieważ dzięki nim można nie tylko zmniejszyć ilość szkodliwych odpadów, ale również zadbać o atrakcyjny wizerunek swojej firmy.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz