Pianka memory w materacu – dlaczego warto?

Pianka memory – inaczej mówiąc pianka pamięciowa lub pianka z pamięcią kształtu to obecnie prawdziwa rewolucja w dziedzinie snu i materacy. Choć trzeba w tym miejscu podkreślić, że wcale nie jest wynalazkiem współczesnych. Została wynaleziona w latach 70-tych z myślą o astronautach, którzy podczas lotów byli skazani na wielogodzinne siedzenie i leżenie w ograniczonej przestrzeni oraz wstrząsy podczas startu i lądowania. W założeniu miała niwelować niekorzystne tego skutki oraz zapewniać jak największą wygodę. Jako coś, co ma podnieść jakość i komfort odpoczynku nocnego zaczęła funkcjonować dopiero w latach 90-tych. Dziś cieszy się ogromnym powodzeniem, a materac z pamięcią kształtu, czyli materac memory należy do najczęściej wybieranych.

Pianka memory – dlaczego warto?

Zalety pianki memory są nieocenione. Nie sposób wymienić je wszystkie naraz, dlatego skupimy się na najważniejszych, które mają bezpośrednie przełożenie na nasze samopoczucie i zdrowie. Jak wiadomo, zdrowy i niczym niezakłócony sen jest niesamowicie ważny. Śpiąc dobrze odpoczywamy w 100% i skutecznie regenerujemy organizm. W efekcie tego rano budzimy się wypoczęci i z dużą dawką energii. Pianka memory ma bezpośredni wpływ na nasz sen. Przede wszystkim świetnie podpiera kręgosłup, a co za tym idzie – eliminuje napięcie ciała i umożliwia odprężenie. Poza tym dostosowuje się do kształtu ciała, stąd wykonany z niej materac określany jest jako materac z pamięcią kształtu. Gdy kładziemy się na materacu z pianki memory ona dopasowuje się do naszych krzywizn, równomiernie rozkłada ciężar ciała na całej jego powierzchni. Gdy rano wstajemy z łóżka pianka odzyskuje swój pierwotny wygląd. Można ją zatem opisać jako „piankę powolnego powrotu elastycznego”.

pianka memory na łóżku

Pozostałe zalety pianki memory

Prawda jest taka, że żaden inny materiał nie może nawet równać się z pianką memory. Tylko ona odznacza się przewiewną strukturą i doskonałą regulacją temperatury. Tylko ona jest tak elastyczna w budowie i tak wytrzymała, że wykonany z niej materac może służyć nam przez wiele lat nie tracąc swoich wyjątkowych właściwości.

Dodatkowo pianka memory stanowi nieprzyjazne środowisko dla roztoczy i bakterii, co oznacza, że z powodzeniem może być stosowana przez alergików i osoby ze skłonnością do uczuleń. Na pewno warto w tym miejscu podkreślić, że pianka memory optymalnie podpiera ciało i daje wrażenie unoszenia się w powietrzu. Nie wywiera nacisku na punkty kontaktowe ciała, ale idealnie się do nich dopasowuje. Tym samym wpływa na jakość snu i podnosi komfort odpoczynku.

Materac memory – dla kogo najlepszy?

Materac z pamięcią kształtu to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto dba o zdrowy oraz komforty sen i chce każdego dnia budzić się wypoczęty. Jednakże w sposób szczególny poleca się go osobom, które zmagają się z bólem kręgosłupa szyjnego, piersiowego lub lędźwiowego, a także bólem bioder, kolan, itp. Tego typu materac doskonale sprawdzi się też w przypadku łóżek dwuosobowych, gdyż nie przenosi drgań. Efekt tego jest taki, że podczas odpoczynku nie odczuwamy ruchów partnera i tym samym nie wybudzamy się ze snu.

Różne pozycje spania – jeden materac

Niezależnie od tego, czy lubimy spać na plecach, brzuchu czy na którymś boku, materac memory przyjmie każdą pozycję. Pianka z pamięcią została zaprojektowana tak, aby równomiernie kształtować i tulić każdą część ciała. Pozwala to na ustawienie się w najbardziej wygodnej dla nas pozycji bez punktów nacisku. Słodki i zdrowy sen gwarantowany!

Zobacz też:

Jak urządzić sypialnię dla gości?

https://www.rmfmaxxx.pl/news/Jak-urzadzic-sypialnie-dla-gosci,50611.html

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz