Pomysły na prezent dla gitarzysty

W ciągu całego roku trafia się mnóstwo okazji, by kogoś obdarować prezentem. Często lubimy robić to także bez okazji – wtedy upominek jest naprawdę miłym zaskoczeniem. Ale jak dobrać prezent, by okazał się on praktyczny, oryginalny i naprawdę trafiony? Warto wziąć pod uwagę, co lubi i czym interesuje się osoba, której zamierzamy wręczyć prezent. Dziś podpowiadamy pomysły na prezent dla gitarzysty.

Prezent dla gitarzysty to niekoniecznie gitara!

Młode pokolenie to w dużej mierze ludzie zafascynowani muzyką. Spośród jej pasjonatów chyba największą grupę stanowią osoby próbujące swoich sił w grze na gitarze – mogą robić to w wolnych chwilach lub też wiązać z tym swoją przyszłość. Zatem prezent dla gitarzysty nawiązujący do jego pasji zdecydowanie będzie i trafiony, i oryginalny. Co więc warto wziąć pod uwagę?

1) KOSTKI DO GRY:

prezent dla gitarzysty
Portfel na kostki do gry z zestawem dwunastu kostek.

Są niezbędne w grze na gitarze i niestety bardzo często się gubią. Dlatego każdy gitarzysta ucieszy się z takiego upominku i dobrze go wykorzysta. W sklepach dostępne są zestawy kostek w opakowaniach nawiązujących do ulubionych zespołów czy wykonawców. Zaletą tego typu upominku jest też jego przystępna cena.

2) NOWY KOMPLET STRUN:

prezent dla gitarzysty
Struny do gitary.

Jeżeli Twój „muzyczny” znajomy od dłuższego czasu gra na tych samych strunach, a nawet czasem narzeka, że już się zużyły, najpraktyczniejszym prezentem dla niego będą po prostu… nowe struny! Trzeba jednak dobrze dobrać struny do rodzaju gitary, a także preferencji gitarzysty. Z tą drugą kwestią możemy mieć nieco pod górkę, bo każdy ma swoje indywidualne preferencje i upodobania. Jednak przy umiejętnym wypytaniu można poznać potrzebne szczegóły bez zdradzania planu takiego zakupu.

3) TUNER DO STROJENIA GITARY:

prezent dla gitarzysty
Tuner do strojenia gitary.

Tuner do strojenia gitary to bardzo praktyczny prezent dla gitarzysty. Każdy gitarzysta wie, że nastrojenie gitary bez tunera w obliczu hałasu jest po prostu niemożliwe. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów tunerów od różnych producentów. Jeżeli się nie znamy na tym, warto poprosić o pomoc sprzedawcę w jego doborze.

4) LEKCJE GRY NA GITARZE:

prezent dla gitarzystyJeżeli Twój znajomy jest początkującym gitarzystą, lecz ma mnóstwo zapału i chęci do nauki, można wykupić dla niego lekcje gry na tym instrumencie u sprawdzonego nauczyciela. To może być początek fajnej przygody, lub też poważnej muzycznej kariery. To propozycja zwłaszcza dla rodziców, którzy dostrzegają, że ich nastoletnie dziecko ewidentnie lgnie do muzycznych klimatów i chciałoby nauczyć się grać na gitarze.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz