Alergia na pyłki, czyli jak przetrwać wiosnę

Wiosna to pora roku wyczekiwana przez wielu z nas, jest jednak grupa osób, które wcale jej nie lubią – to alergicy. Alergia na pyłki, które pojawiają się w powietrzu właśnie z nadejściem wiosny może skutecznie odebrać radość z ładnej pogody, a nawet wykonywanie codziennych obowiązków. Jak więc sobie z nią radzić? Co powinna wiedzieć każda osoba zmagająca się z alergią?

Wiosenna alergia – czy są na nie jakieś sposoby?

Większość z alergików podejmuje leczenie dopiero, gdy pojawią się objawy alergii – tymczasem najlepszym momentem na odczulanie jest zima, kiedy w powietrzu nie ma jeszcze alergenów i dzięki temu może ono być najskuteczniejsze. Jeżeli alergia bardzo utrudnia nam życie w okresie pylenia roślin, warto przeprowadzić takie odczulanie. Aby jednak to zrobić, najpierw trzeba przeprowadzić testy alergiczne, by dowiedzieć się, co konkretnie nas uczula. To pierwszy krok w walce z alergią. Gdy już znamy alergen, łatwiej nam go unikać i dzięki temu nie narażać się na nasilenie objawów uczulenia.

alergia
Testy alergiczne to pierwszy krok do ustalenia, co nas uczula i jak w związku z tym reagować w przypadku styczności z alergenem.
alergia
Leki na alergię powinien dobrać specjalista.

W okresie wiosennym i w ogóle w czasie pylenia roślin warto też zażywać leki na alergię, które złagodzą jej objawy. Ich zadaniem jest hamowanie objawów alergii – zatem nie jest to lek na alergię sam w sobie. Można je stosować doraźnie i dzięki nim jakoś przetrwać okres pylenia roślin. Warto też pamiętać, że tego typu leki powinny być dobrane przez specjalistę po wykonaniu niezbędnych badań.

Poszerz wiedzę o alergenach

Oprócz leczenia farmakologicznego, warto też być na bieżąco z kalendarzem pyleń. Co to takiego? To bardzo ważna informacja dla alergików mówiąca o tym, jakie rośliny w danym okresie będą szczególnie pylić i jakie będzie w tym czasie stężenia pyłków w powietrzu. Na podstawie takiego kalendarza alergicy mogą lepiej planować czas na świeżym powietrzu i wiedzą, kiedy mogą swobodnie wyjść, a kiedy lepiej zostać w domu, by nie narażać się na kontakt z alergenem.

alergia
Kalendarz pyleń.

Dzięki tym wszystkim działaniom alergia nie musi odebrać nam radości wynikającej z nadchodzącej wiosny!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz