Z poradnika brafitterki: dobór biustonosza

Bez wątpienia każda kobieta kocha piękną bieliznę. Dobrze dobrana może podkreślić kobiece kształty i dodać pewności siebie. Ale odpowiedni dobór biustonosza ma nie tylko walory wizualne, ale też znaczenie zdrowotne – zarówno dla naszych piersi, jak i kręgosłupa. Niestety, wiele kobiet nie do końca wie, czym się kierować przy zakupie biustonosza oraz jaki mają faktycznie rozmiar. Warto tę wiedzę uzupełnić!

Dobór biustonosza, a jego rodzaje

Istnieje wiele rodzajów biustonoszy, a każdy z nich czymś się od siebie różni i pełni inną funkcję. Zdecydowanie inny rodzaj biustonosza wybierze szczupła nastolatka, a inny dojrzała kobieta z obfitym biustem. Poznajmy trzy podstawowe rodzaje biustonoszy:

1. Pełny (full-cap)

dobór biustonoszaFason pełny to biustonosze zasłaniające całe piersi. Miseczki mają za zadanie podtrzymywać biust i nadawać mu okrągły kształt. To jedne z wygodniejszych rodzajów biustonoszy, niemniej nie sprawdzą się przy dużych dekoltach, gdyż są mocno zabudowane. Full-capy skrojone z bocznym panelem zbierającym to lepsza wersja tradycyjnego full-capa, który świetnie zbiera piersi po bokach.

2. Balkonetka (balcony)

dobór biustonoszaTo zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj biustonoszy. To stanik średnio zabudowany, którego górna linia krawędzi jest prawie pozioma. Balkonetki sprawdzą się przy szerszych, ale średnio głębokich dekoltach – takich, które nosimy na co dzień. Stanik typu balkonetka zasłania piersi do połowy, choć spotyka się też balkonetki niższe, z obniżonym mostkiem, pasujące do głębszych dekoltów.

3. Bardotka (strapless)

dobór biustonoszaTo biustonosze z odpinanymi ramiączkami, które mogą się swobodnie utrzymać na piersiach bez ramiączek, dzięki silikonowym paskom wszytym wewnątrz obwodu stanika. W Polsce bardotki to biustonosze o poziomej linii górnej krawędzi. Ten typ biustonosza idealnie nadaje się do sukien ślubnych i wieczorowych, a także do topów i sukienek bez ramiączek.

Jak dobrać krój biustonosza?

To oczywiście tylko trzy spośród wielu rodzajów biustonoszy. Zatem dobór biustonosza może nie być łatwy, zwłaszcza dla kobiety nieobeznanej z tym tematem. O czym więc warto pamiętać przed zakupem nowego stanika?

Przy biustach o obniżonej jędrności na skutek karmienia czy utraty wagi najlepsze będą staniki o kroju pełnym, czyli full-capy, lub balkonetki. Piersi o kształcie stożkowatym najlepiej wyglądają w biustonoszach nisko zabudowanych typu half-cup, a biusty okrągłe dobrze wyglądają w stanikach typu half-cup oraz plunge. Z kolei piersi o kształcie kropli wyglądają dobrze właściwie w każdym rodzaju biustonosza.

dobór biustonosza
Wybierając biustonosz, warto skorzystać z pomocy brafitterki – pomoże ona wybrać odpowiedni dla nas rozmiar i krój biustonosza.

Kupując biustonosz, warto skorzystać z porad brafitterki, która pozwoli nam dobrać najodpowiedniejszy dla nas krój oraz we właściwy sposób nas wymierzy, określając nasz rozmiar miseczki. Dobrze dobrany biustonosz to najlepszy przyjaciel każdej kobiety!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz