Portugalia – kraina marzeń

Marzysz o urlopie w ciepłym, egzotycznym kraju, na piaszczystej plaży, wśród palm i krystalicznie czystej wody? Jeśli tak, zdecydowanie powinieneś postawić na Portugalię! Portugalia to jedno z miejsc przypominających raj, nic więc dziwnego, że rok w rok przyciąga rzesze turystów. Dowiedz się, dlaczego warto się tam wybrać.

Portugalia – ogólne informacje

Portugalia to kraj położony w zachodniej części Europy Południowej, na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Od północy i wschodu graniczy z Hiszpanią, zaś od zachodu i południa oblewają ją wody Oceanu Atlantyckiego. Stolicą Portugalii jest Lizbona. Portugalia charakteryzuje się miastami pełnymi zabytkowych pałaców i kościołów, ale też licznymi piaszczystymi plażami, z których można podziwiać bujną, dziką roślinność i piękne krajobrazy. Istnieje mnóstwo miejsc, które warto zobaczyć w Portugalii, choć odwiedzenie ich wszystkich z pewnością jest niemożliwe. Przedstawiamy więc kilka flagowych regionów, których ominąć nie można podczas pierwszej wyprawy do tego wyjątkowego kraju.

Najpiękniejsze zakątki Portugalii

ALTO DOURO

portugaliaRegion znany ze wspaniałego wina, pokryty winnicami i tradycyjnymi posiadłościami quintas – niektóre z nich nadal można zwiedzać.

ANGRA DO HEROISMO

portugaliaTo stolica portugalskiej wyspy Terceira, miasto warowne o dużej wartości historycznej. Zachowały się tu imponujące zabytki fortyfikacyjne, a największą atrakcją miasta są fortece Świętego Jana Chrzciciela i Świętego Sebastiana z zamkami i kościołami, które zostały wzniesione w XVI-XVII w.

LIZBONA

portugalia

portugalia
Zamek św. Jerzego, Lizbona

Stolica Portugalii charakteryzuje się wąskimi, romantycznymi uliczkami, małymi kawiarenkami i pięknie zachowanymi zabytkami. Do największych atrakcji zaliczamy: XII-wieczny zamek św. Jerzego, klasztor Hieronimitów, wieża-twierdza Torre de Belem i Pomnik Odkrywców.

MADERA

portugalia

portugaliaTo kierunek wyjazdowy turystów pragnących przede wszystkim spędzać urlop na plaży. Nazywana jest „perłą Adriatyku” lub „Krainą Wiecznej Wiosny” i jest najpopularniejszym ośrodkiem turystycznym Portugalii. Najpopularniejsze kąpieliska i plaże znajdują się w Funchal, Santa Cruz i Porto Santo.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz