Problemy z erekcją na tle psychologicznym – jak im zaradzić?

Sprawność seksualna to sprawa bardzo ważna dla mężczyzn w każdym wieku. Gdy z czasem pojawiają się w tej dziedzinie jakieś trudności i niepowodzenia, może to być bardzo frustrujące i krępujące. Niestety, problemy z erekcją na tle psychologicznym bardzo często dotyczą mężczyzn w średnim wieku, którzy prowadzą stresujący tryb życia. Jak można temu zaradzić? I dlaczego warto szukać pomocy?

Problemy z erekcją na tle psychologicznym – przyczyny

Aby poradzić sobie z jakimkolwiek problemem, najpierw musimy poznać jego źródło. Nie inaczej jest jeśli chodzi o problemy z erekcją na tle psychologicznym. Jak sama nazwa wskazuje, problemy z osiągnięciem wzwodu bardzo często mają swoje źródło w psychice. Z pewnych badań wynika, że aż 51% mężczyzn borykających się z problemami z erekcją za główną przyczynę ich występowania wskazało właśnie stres.

problemy z erekcją na tle psychologicznym
Większość mężczyzn przyznaje, że ich problemy z erekcją są wywołane nadmiernym stresem i przemęczeniem.

Ciężka praca, duże oczekiwania względem siebie jako pracownika, ojca lub męża, a także niezdrowy styl życia – to wszystko może negatywnie odbijać się na sferę seksualną. Do tego dochodzi efekt błędnego koła – brak erekcji wzmaga frustrację i stres, który tylko pogłębia ten stan. Oprócz tego przyczyną tego typu zaburzeń mogą być złe relacje między partnerami, które oczywiście potęgują się na skutek nieudanego pożycia seksualnego. Czy istnieje jakieś wyjście z tej niełatwej sytuacji?

Jak poradzić sobie z zaburzeniami erekcji?

Problemy z erekcją na tle psychologicznym należy zacząć leczyć, zaczynając od rozmowy z seksuologiem. Będzie on mógł na podstawie wywiadu z pacjentem ustalić, gdzie leży główny problem. W zależności od postawionej diagnozy zalecona może być terapia indywidualna bądź dla par. Ponadto do psychoterapii niejednokrotnie włącza się także leczenie środkami na potencję, musimy jednak pamiętać, że zażywanie ich na własną rękę w przypadku problemów psychicznych nie da oczekiwanych skutków.

problemy z erekcją na tle psychologicznym
Stosowanie środków na potencję często idzie w parze z psychoterapią.

Zawsze więc stosujmy się do zaleceń lekarza. Duże znaczenie ma też zmiana stylu życia – przede wszystkim unikanie stresu, ale też znalezienie czasu na odpoczynek i relaks, zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Wszystko to może pomóc odzyskać dawną sprawność seksualną i cieszyć się życiem.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz