Robimy wiosenne porządki w szafach!

Jaki jest odwieczny problem kobiet na całym świecie? Gdy stoją przed pełną szafą i twierdzą, że nie mają się w co ubrać! Jest w tym sporo prawdy, Drogie Panie. Każda z nas przynajmniej raz stanęła przed taką sytuacją. Ale to znak, że przyszedł czas na wiosenne porządki w naszych szafach. Zabranie się do nich może nie być łatwe, ale gdy regularnie je przeprowadzamy, łatwiej jest panować nad swoją garderobą. Zobaczmy więc, jak w kilku krokach zabrać się do tego szybko i skutecznie.

Potrzebny jest plan

Niezależnie od tego, czy posiadamy osobne pomieszczenie na garderobę czy też szafę i kilka komód na ubrania, wiosenne porządki w ubraniach musimy rozpocząć od utworzenia planu działania i wytyczenia sobie celu. Zasadniczym celem powinno być pozbycie się ubrań, w których od dłuższego czasu nie chodzimy, które są na nas już niedopasowane i które nam się po prostu nie podobają.

wiosenne porządki
Uporządkowanie ubrań w szafie może nie być łatwe, ale mając dobry plan i sprecyzowany cel z pewnością przebiegnie szybko i bezboleśnie.

Ale jak ustalić, w których ubraniach chodzimy często, rzadko lub wcale? Jest na to ciekawa metoda. Trzymając ubrania na wieszakach, warto przy najbliższych porządkach na każdym z nich zawiązać wstążeczkę. Przy zakładaniu poszczególnych ubrań wstążeczkę odwiązujemy. W efekcie przy kolejnych porządkach, które zapewne będą miały miejsce około pół roku, rok później, widzimy jak na dłoni, które ubrania po prostu tylko wisiały w szafie przez ten czas. To sygnał, że zapewne już ich nie założymy i warto się ich po prostu pozbyć. Jeśli są w dobrym stanie, można je oddać jakiejś znajomej lub do PCK.

Ponieważ sprzątanie szafy może przeciągnąć się na cały dzień, warto wyznaczyć sobie jakieś ramy czasowe, na przykład 2-3 godziny i ściśle trzymać się tego planu. To pomoże nam wykonać efektywne porządki bez uczucia zmęczenia i bezsilności.

Wiosenna szafa: czysta i przejrzysta

Wiosenne porządki w szafie powinny nam również ułatwić późniejsze dobieranie garderoby na każdy dzień. Warto je więc posegregować: spodnie razem, bluzki razem, marynarki razem. U niektórych sprawdza się też segregacja według kolorów. Jeszcze inni wolą poukładać je pod względem częstotliwości noszenia i „przywiązania” do danego elementu garderoby. Same musimy więc ustalić, która forma porządkowania będzie dla nas najlepsza.

wiosenne porządki
Ubrania w szafie wart posegregować ze względu na rodzaj garderoby, kolor lub częstotliwość noszenia.

Przy okazji porządków w szafie warto się też przyjrzeć niektórym ubraniom. Być może niektóre potrzebują krawieckiej poprawki, przyszycia guzika lub wyprania wyjątkowo uporczywej plamy? Dobrze jest zabrać się do tego jak najszybciej, na przykład następnego dnia i nie odwieszać tych ubrań do szafy dopóki nie zostaną one „naprawione”.

wiosenne porządki
Jeżeli jakiś element garderoby wymaga naprawy, np. przyszycia guzika, zróbmy to od razu lub następnego dnia, zanim odwiesimy go do szafy.

Oczywiście wiosenne porządki szafy nie mogą obyć się bez przetarcia półek i wieszaków oraz włożenia do nich pachnącej przywieszki, która ochroni naszą odzież przed molami i nada im przyjemny zapach.

Jak więc widać, porządkowanie szafy wcale nie musi być trudne, jeśli tylko zabierzemy się do tego w odpowiedni sposób!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz