Serwis Ford – kiedy warto udać się do ASO, a kiedy do serwisu niezależnego?

Potrzebujesz pomocy w naprawie swojego samochodu marki Ford? Z kompleksowego wsparcia można obecnie skorzystać zarówno w ASO, jak i w serwisach niezależnych. Gdzie się udać? Zobacz najważniejsze informacje!

ASO – serwis w autoryzowanej stacji obsługi Forda

Ford ma w Polsce wiele punktów ASO, czyli autoryzowanych stacji obsługi, w których można skorzystać z pełnego wsparcia w ramach diagnostyki, konserwacji i naprawy usterek pojazdów tej marki.

ASO najczęściej wybierane jest przez właścicieli samochodów nowszych, ponieważ wtedy można łatwiej zachować ochronę gwarancyjną. W stacjach obsługi autoryzowanych przez Forda można również otrzymać kompleksową obsługę w ramach aktualizowania oprogramowania czy akcji serwisowych, które prowadzone są przez producenta.

Najważniejszym minusem ASO, na który wskazują kierowcy, jest wysoka cena usług. Wobec tego nawet za pomniejsze naprawy czy konserwację auta trzeba zapłacić tam sporą sumę. Często wynika ona też z faktu, że w ASO zamiast naprawy części preferuje się ich wymianę na nowe, co również generuje wyższe koszty dla klientów.

Niezależny serwis Forda – naprawy w niższych cenach

Alternatywą jest skorzystanie z usług w serwisach niezależnych, które specjalizują się w naprawie aut marki Ford. Wtedy można nie tylko zapłacić mniej, ale też otrzymać obsługę na wysokim poziomie.

Niezależne serwisy samochodowe, które nie mają autoryzacji producenta, również mogą prowadzić usługi kompleksowe i profesjonalne, pomagając swoim klientom nawet w przypadku trudnych napraw. Co ważne, w takich punktach częściej kładzie się nacisk na naprawianie i regenerowanie części niż na zakup nowych elementów, chociaż, oczywiście, również można je w nich zamówić i zamontować.

Właśnie dlatego z serwisów niezależnych najczęściej korzystają właściciele samochodów starszych, które nie podlegają już ochronie gwarancyjnej, dlatego ich naprawa w ASO również staje się nieopłacalna.

Jak wybrać dobry serwis Forda?

Przy wyborze odpowiedniego serwisu samochodowego, zawsze warto sprawdzić informacje na jego temat, w tym zakres prowadzonych usług, opinie klientów, godziny otwarcia, cenniki.

Gdy poszukiwany jest sprawdzony serwis Ford Katowice – https://www.pzservice.pl/ zapewniają kierowcom dostęp do wielu różnych punktów, w tym ASO oraz serwisów niezależnych. By sprawdzić ich adresy, wystarczy skorzystać z internetu. W sieci można też łatwo znaleźć opinie, które są pomocne przy wyborze najlepszego serwisu Forda w Katowicach.

Gdy zatem pojawiają się problemy z autem, dobry serwis to podstawa, by usunąć usterki szybko i skutecznie!

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz