Siatka pleciona – jak wybrać dobrą siatkę i gdzie ją kupić?

Plecione siatki metalowe są obecnie stosowane w wielu celach. Mogą służyć nie tylko jako ogrodzenia, ale również do tworzenia boksów, pojemników, osłon czy sit i filtrów. O czym warto pamiętać, wybierając odpowiednią siatkę plecioną? Gdzie można ją zamówić?

Siatka metalowa pleciona – jaką wybrać?

Siatki plecione są dostępne w różnych wariantach, dlatego pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniego typu siatki.

Najczęściej siatka pleciona jest stosowana do wykonania ogrodzenia siatkowego. To najpopularniejszy rodzaj ogrodzenia stosowanego na posesjach prywatnych oraz w innych obszarach, który wyróżnia się niską ceną i łatwym montażem. Taka siatka charakteryzuje się elastyczną strukturą i większymi oczkami.

Również materiał jak siatka pleciona producent – https://www.sitometal.pl/oferta/siatki-karbowane może zaoferować w wariancie z mniejszymi oczkami, które dobrze sprawdzają się na osłony czy sita.

Siatki plecione są oferowane przez producentów w dwóch podstawowych wariantach:

  • siatka ocynkowana – wykończona przez proces ocynkowania, ma kolor srebrzysty

  • siatka ocynkowana i powlekana PCV – dodatkowo powlekana tworzywem, które nadaje jej większą odporność na uszkodzenia oraz atrakcyjny wygląd, dostępne są głównie kolory zielony, brązowy, szary, czarny

Parametry siatki plecionej – na co zwrócić uwagę?

Wybierając siatkę plecioną, należy spojrzeć na jej parametry techniczne, ponieważ to właśnie od nich będzie zależała wytrzymałość i trwałość tego typu materiału.

Najczęściej siatki oferowane są w wariantach oczek o wymiarach 50 x 50 mm lub 60 x 60 mm, które powszechnie używane są do wykonania ogrodzeń. Można też zakupić siatki z mniejszymi oczkami o wymiarach 10 x 10 mm, 20 x 20 mm czy 30 x 30 mm.

Należy też zwrócić uwagę na średnicę drutu. Producenci mogą zaoferować siatki wykonane z drutów o średnicach od 1 mm w przypadku mniejszych oczek aż do 3 mm w przypadku oczek większych. Im większa średnica drutu, tym siatka będzie bardziej wytrzymała.

Dobierając siatkę, trzeba też sprawdzić wysokość, w której jest ona oferowana. Najczęściej spotykane są siatki w wysokościach od 1 m do 4 m, dzięki czemu można dobrać je łatwo do konkretnego zastosowania.

Ponadto warto sprawdzić rodzaj splotu siatki. Producenci oferują je w dwóch wariantach – prostym, czyli siatka jest wykończona „na ostro”, a także w splocie wiązanym, czyli wystające druty są odpowiednio zagięte.

Gdzie zamówić siatkę plecioną?

Siatkę plecioną najlepiej zamawiać bezpośrednio u producenta, gdzie wybór wariantów jest najszerszy.

Wyrób jak siatka pleciona producent może też dostarczyć bezpośrednio do klienta przy zamówieniu online lub przez telefon.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz