Na czym polega wodorowanie silnika i kiedy warto z niego skorzystać?

Podczas użytkowania samochodu w jego silniku cały czas gromadzi się nagar, czyli osad, który powstaje z niedopalonych resztek oleju silnikowego i paliwa. Aby go usunąć, można przeprowadzić proces wodorowania silnika. Na czym dokładnie polega wodorowanie? W jakich sytuacjach warto je przeprowadzić?

Na czym polega wodorowanie silnika?

Proces określany jako wodorowanie silnika – https://wroclawski.com.pl/wodorowanie/ polega na wykorzystaniu mieszaniny tlenu oraz wodoru w celu dokładnego oczyszczenia silnika ze zbierającego się w jego wnętrzu nagaru.

Wodorowanie jest procesem bezinwazyjnym, który nie wymaga rozbierania elementów silnika. Mieszanina gazów jest wprowadzana do niego za pomocą dolotu z wykorzystaniem specjalnego urządzenia.

Gazy jak tlen i wodór powodują podwyższenie temperatury spalin, co przekłada się na skuteczne usunięcie nagaru na skutek procesu pirolizy – wypalania. Następnie nagar, który jest przekształcony w gaz, jest usuwany za pomocą układu wylotowego.

Zastosowanie procesu wodorowania jest bezpieczniejsze w porównaniu do chemicznych środków, które przeznaczone są do płukania silnika. Powoduje ono również zamianę nagaru w gaz, co pozwala na jego skuteczne usunięcie i nie przyczynia się do zapchania innych elementów.

Wodorowanie silnika – kiedy warto?

Proces ten pozwala na poprawę efektywności i wydajności pracy silnika w samochodzie. Wyczyszczenie go z nagaru powoduje, że silnik działa sprawniej, zwiększa si

ę jego kultura pracy oraz redukuje zużycie paliwa. Zmniejsza się również emisja szkodliwych spalin i zadymienia.

Warto jednocześnie wskazać, że wodorowanie silnika nie jest zalecane w przypadku starszych samochodów, które mają ponad 20 lat. W takim przypadku istnieje ryzyko, że silnik podczas tego procesu ulegnie uszkodzeniu i rozszczelnieniu.

Zazwyczaj zaleca się korzystanie z usługi raz na rok, aby wyczyścić silnik ze znajdujących się w nim zanieczyszczeń. Warto jednak pamiętać o tym, że nie zawsze czyszczenie gwarantuje pełne usunięcie nagarów z silnika.

Gdzie można wykonać wodorowanie silnika?

Obecnie usługa jak wodorowanie silnika jest oferowana przez wiele warsztatów samochodowych w różnych miastach w Polsce.

Najlepiej sprawdzić informacje o dostępnych usługach w okolicy na stronach internetowych. Można tam zobaczyć również opinie na temat różnych firm wykonujących tę usługę.

Wodorowanie silnika – cena usługi

W przypadku usługi jak wodorowanie silnika cena najczęściej wynosi około 200-250 złotych. Więcej informacji o kosztach związanych z usługami wodorowania można znaleźć bezpośrednio na stronach warsztatów.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz