Przesilenie wiosenne to czas, gdy wielu z nas zauważa u siebie spadek formy i nastroju. Nagłe zmiany temperatury często też są powodem przeziębienia i grypy. Jeżeli należysz do grona, które łatwo łapią wirusa, a nie chcesz spędzić kolejnych tygodni w łóżku z antybiotykiem, koniecznie dowiedz się jakie domowe sposoby na grypę uratowały już niejedną osobę.
Sposoby na grypę prosto z natury
Przeziębienie oraz grypa mają bardzo podobne objawy, ale różne przyczyny. O ile zwykłe przeziębienie możemy wyleczyć w ciągu kilku dni domowymi metodami, o tyle z grypą zawsze trzeba udać się do lekarza. Musimy jednak mieć świadomość, że grypa to często wynik niedoleczonego przeziębienia. Jaki są więc najlepsze sposoby na grypę? Profilaktyka i działanie, gdy tylko dostrzegamy pierwsze objawy choroby. Dzięki temu wirus nie rozłoży nas na tyle, że zwykłe domowe metody okażą się nieskuteczne lub niewystarczające. Od czego zatem zacząć? Jeśli tylko czujemy się osłabieni, dokucza nam ból kości i pojawi się lekki katar, działajmy. Jeśli tylko mamy taką możliwość, weźmy gorącą kąpiel i spędźmy dzień lub dwa w domu. Warto w tym czasie podnieść swoją odporność i uzupełnić niedobory witaminy C. Znajdziemy ją w owocach, np. w porzeczkach czy cytrynie, ale także w miodzie. Nikomu nie trzeba przypominać, że cytryna i miód to zgrany duet w walce z chorobą. A dodając do niego moc naturalnego antybiotyku, jakim jest czosnek, mamy bardzo silnego przeciwnika dla grypy, który wygra za nas tę walkę. Przygotujmy sobie również rozgrzewające napoje, na przykład herbatę z kwiatu lipy czy czarnego bzu. Działają one również przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.
Coś na katar i kaszel
Rozgrzanie i ogólne wzmocnienie organizmu to pierwszy krok na drodze do pełnego zdrowia. Następnie musimy zastosować konkretne środki przeciw poszczególnym objawom przeziębienia lub rozwijającej się grypy. Należą do nich katar oraz kaszel. W przypadku zatkanego nosa bardzo pomocne okażą się inhalacje. Można je wykonać z rumianku i tymianku wymieszanego w proporcji 1:1 albo z wody i olejków eterycznych na bazie roślin – eukaliptusowego, tymiankowego, sosnowego lub anyżowego. Inhalacje przyniosą szybki efekt, gdy będziemy je wykonywać przynajmniej 3 razy dziennie po pół godziny. Wspomniany wcześniej miód świetnie złagodzi podrażnienie gardła wywołane kaszlem suchym lub mokrym. Możemy wykonać syrop z miodu, cytryny i czosnku i stosować go 3 razy dziennie po jednej łyżce. Więcej sposobów na grypę i przeziębienie znajdziecie także TUTAJ.
Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz