Suchy szampon – jak go stosować?

Witajcie Kochane!

Tak, dzisiaj zwracam się głównie do Pań, ponieważ temat dotyczy Was. Otóż pewnie niejedna właściciela długich włosów zna ten stan, gdy na drugi dzień po ich umyciu stają się lekko przyklapnięte u nasady, choć jeszcze nie przetłuszczone. Sama się z tym zmagam chyba od zawsze. W efekcie włosy musiałam myć co drugi dzień, a już na następny wiązać je w kucyka, bo źle się czuję z takimi już trochę nieświeżymi włosami. Ale im dłuższe włosy, tym uciążliwsze jest ich częste mycie. Poza tym zauważyłam, że w gruncie rzeczy im to nie służy, bo stają się przesuszone i się puszą. Co na to poradzić? Ja znalazłam sposób, a mianowicie szampon w sprayu, inaczej suchy szampon. I o nim chciałam Wam krótko opowiedzieć.

Suchy szampon, czyli myjemy włosy na sucho

suchy szampon
Stosowanie suchego szamponu wydłuża świeży wygląd włosów.

Czym w ogóle jest owy suchy szampon? To kosmetyk do odświeżania włosów w formie atomizera. Jego głównym zadaniem jest pochłanianie nieestetycznego sebum oraz brzydkich zapachów. W skład suchego szamponu wchodzi przede wszystkim puder pochłaniający sebum oraz składniki wpływające na kondycję włosów, między innymi wyciągi z roślin, witaminy czy olejki eteryczne. Suchy szampon jest wygodny w użyciu i można go stosować nawet w mało komfortowych warunkach, gdy nie mamy możliwości zadbać o swoje włosy w normalny sposób, na przykład w podróży, szpitalu, przed ważnym spotkaniem czy wydarzeniem lub w jego trakcie. Sprawdza się zwłaszcza u osób, którym trudno utrzymać puszystą, uniesioną fryzurę lub które mają cienkie i delikatne włosy.

Jak go stosować?

Musimy pamiętać, że suchy szampon nie zastąpi normalnego szamponu i wody. Może jedynie opóźnić proces przetłuszczania się włosów w chwili, w której tego chcemy. Zbyt częste używanie suchego szamponu może powodować podrażnienia oraz łupież, zaś stosowanie go na długości włosów może je zbytnio przesuszyć. Zalecane jest stosowanie go mniej więcej co 2-3 dni w konkretnych partiach włosów, gdzie akurat są przetłuszczone w celu ich odświeżenia. Jeżeli mamy tendencje do zmian alergicznych na skórze, koniecznie najpierw powinnyśmy wykonać test, czyli użyć szamponu i obserwować reakcje skóry.

suchy szampon
Stosowanie suchego szamponu krok po kroku.

Ja zakupiłam swój szampon wczoraj, pewnie użyję go jutro lub pojutrze, bo dziś myłam włosy. A co Wy sądzicie o takim rozwiązaniu? Czekam na komentarze!

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz