Skuteczne sposoby na zatwardzenie

Dzień dobry Moi Mili!

Jak mija Wam kwiecień? Chociaż pogoda nas nie rozpieszcza, wielu udało się rozpocząć sezon grillowy. Pyszna grillowana kiełbasa, kawałki kurczaka, do tego piwko i miłe towarzystwo – to przepis na udany weekend. Niestety, dla wielu to także przepis na zaparcia. Jak nie tracić radości z grillowania, a jednocześnie nie cierpieć z powodu zaparć? Podam Wam kilka metod na ich likwidowanie i unikanie.

Sposoby na zatwardzenie

zaparcia
Zaparcia wywołują bóle brzucha i dyskomfort.

Aby móc skutecznie zwalczyć zaparcia, trzeba poznać przyczyny ich powstawania. Otóż najczęściej są wynikiem, przejedzenia oraz nadmiaru tłuszczu w jadłospisie, a niedoboru błonnika. Wszystko to osłabia perystaltykę jelit, przez co pojawiają się zaparcia. U jednych zdarzają się one sporadycznie, na przykład przy okazji grillowania ze znajomymi, ale są i tacy, którzy skarżą się na zaparcia przewlekłe. Podstawową sprawą jest więc sposób odżywiania. Każdy z nas powinien codziennie wypijać około 2 litrów wody. Wtedy jelita mogą swobodnie pracować, żołądek lepiej trawi i w ogóle czujemy się o wiele lepiej. Kolejna sprawa to regularne posiłki. Przejedzenie następuje zwykle wtedy, gdy po wielu godzinach wręcz rzucamy się wygłodniali na posiłek. Tymczasem wystarczy jadać mniejsze porcje co 2-3 godziny, by nasze wypróżnianie było łatwe i regularne. Zamieńmy też tłuste, smażone potrawy na gotowane mięso i warzywa oraz produkty bogate w błonnik. Skorzystają na tym nie tylko nasze jelita, ale i serce, sylwetka oraz ogólne samopoczucie.

produkty zbożowe
Produkty zbożowe są bogate w błonnik, który pomaga walczyć z zaparciami.

A co, jeśli już nas dopadnie? Czy są jakieś sposoby na zatwardzenie? Dość popularnym, ale nie ukrywajmy, tymczasowym rozwiązaniem są ziołowe napary przeczyszczające, które pobudzają jelita do pracy, dzięki czemu zaparcia mijają. Są skuteczne, gdy zaparcia rzeczywiście zdarzają się sporadycznie. Więcej o leczeniu zaparć można znaleźć TUTAJ.

A czy Wy często walczycie z tym problemem? Jak sobie radzicie?

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz