Taborety gastronomiczne – gazowe i elektryczne. Co wybrać?

Taboret gastronomiczny jest rodzajem urządzenia przeznaczonego do przyrządzania posiłków. Obecnie producenci oferują tego typu sprzętu w wielu wariantach z zasilaniem gazowym i elektrycznym. Jaki rodzaj taboretu gastronomicznego warto kupić?

Do czego służą taborety gastronomiczne?

Urządzenia jak taborety gastronomiczne – https://hybryda-gastro.pl/214-taborety-gastronomiczne mają postać niewielkiego taboretu, na szczycie którego znajduje się palnik.

Ze względu na swoją kompaktową formę nie zajmują dużo miejsca w lokalu gastronomicznym, gdzie bardzo często przygotowuje się posiłki z wykorzystaniem paru takich urządzeń jednocześnie.

Na taborecie gastronomicznym można między innymi gotować, smażyć czy dusić posiłki, a także je podgrzewać. Mają one zatem bardzo szerokie zastosowanie w gastronomii i można zobaczyć je w wielu lokalach – restauracjach, firmach cateringowych, stołówkach. Ponadto używane są również w plenerze.

Rodzaje taboretów gastronomicznych

Urządzenia jak taborety gastronomiczne dzieli się na dwie główne kategorie:

  • Taborety gastronomiczne elektryczne,

  • Taborety gastronomiczne gazowe.

Taborety elektryczne wymagają podłączenia do prądu, aby działać, dlatego też mogą być one stosowane w tych miejscach, gdzie jest to możliwe. Najczęściej używane są one w lokalach gastronomicznych. Charakteryzują się wysokim stopniem bezpieczeństwa, ponieważ nie mają otwartego płomienia. Wyposażone są w płytę grzewczą, na której umieszcza się garnek, patelnię. Sterowanie jest bardzo proste – taborety wyposażone są w pokrętła.

Taborety gazowe wymagają do zasilania gazu, który może być podłączony z sieci albo z butli gazowej. Ta druga opcja sprawdza się w przypadku lokali, które nie mają podłączenia do sieci gazociągowej, ale również w obiektach gastronomicznych w plenerze czy też w popularnych teraz food truckach. Należy jednak pamiętać o tym, że taborety gastronomiczne gazowe są bardziej niebezpieczne w porównaniu do elektrycznych – mają otwarty płomień, a nieumiejętne obchodzenie się z nimi oraz z butlą gazową może doprowadzić do tragedii.

Gdzie kupić taboret gastronomiczny?

Urządzenia jak taborety gastronomiczne sprzedawane są przede wszystkim przez sklepy gastronomiczne. W ich ofercie można znaleźć pełną gamę tych urządzeń, między innymi piece z jednym palnikiem lub płytą, a także modele zawierające więcej palników.

Obecnie taborety gastronomiczne są też sprzedawane przez sklepy gastronomiczne online, dlatego ich zakup nie wymaga udawania się do sklepu we własnym zakresie. Zakupione urządzenia gastronomiczne są dostarczane bezpośrednio do klienta.

HYBRYDA ALEKSANDRA GÓRALCZYK

https://hybryda-gastro.pl

TEL: 32 418-72-55

E-MAIL: biuro@hybryda-gastro.pl

NIP: 6312312497, REGON: 241677598

ul. Stanisława Kunickiego 14, 44-100 Gliwice

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz