Narożnik ogrodowy – wygodny i funkcjonalny. Jaki model wybrać?

Narożniki przeznaczone do ogrodów są dzisiaj bardzo popularne. Doskonale nadają się do wypoczynku na tarasie lub na balkonie, w altanie lub po prostu pod gołym niebem. Jak wybrać idealny narożnik ogrodowy?

Gdzie sprawdzi się narożnik ogrodowy?

Mebel jak narożnik ogrodowy jest rodzajem mebla wypoczynkowego, który ma kształt tradycyjnego narożnika – rogówki. Jest on jednak wykonany z materiałów, które pozwalają na używanie go na zewnątrz.

Do dyspozycji są obecnie różnorodne narożniki ogrodowe, które można łatwo dopasować do własnych wymagań oraz do miejsca, gdzie taki mebel ma być ustawiony. Dostępne są zarówno mniejsze modele na 3 osoby, jak i duże, przy których może usiąść nawet ponad 6 osób jednocześnie.

Narożniki ogrodowe są często także uzupełniane o dodatkowe meble, na przykład o dopasowane do nich stoliki czy też o fotele, taborety, leżaki czy ławki.

Rodzaje narożników ogrodowych

Do wykonania narożników ogrodowych wykorzystywane są różne rodzaje materiałów. Na co warto się zdecydować?

1. Narożnik ogrodowy metalowy

Bardzo często kupowany jest narożnik ogrodowy metalowy – https://hastegarden.pl/narozniki-do-ogrodu-z-aluminium-i-metalu.php którego rama wykonana jest w całości z metalu. Stosuje się wtedy trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne profile metalowe, które poddawane są cynkowaniu i lakierowaniu proszkowemu, dlatego można z powodzeniem korzystać z nich na zewnątrz.

Metalowe narożniki są bardzo trwałe i doskonale nadają się do nowoczesnych przestrzeni. Ponadto wyposażane są one w dopasowane poduszki, aby zapewnić maksymalny komfort wypoczynku.

2. Narożnik ogrodowy z technorattanu

Druga popularna opcja to narożnik ogrodowy wykonany z technorattanu. Jest to materiał, który powstaje z tworzywa sztucznego wyplatanego tak, aby dać efekt rattanu. Takie narożniki są odporne na czynniki pogodowe i bardzo eleganckie.

Dla pełnej wygody narożniki ogrodowe z technorattanu są również uzupełniane o poduszki ogrodowe w dopasowanych wymiarach.

3. Narożnik ogrodowy z drewna

Trzecia opcja to narożniki ogrodowe wykonane z drewna. Mogą być one w całości wyprodukowane z tego materiału lub też wykonane z połączenia drewna z ramą z metalu.

Drewniane narożniki ogrodowe wyróżniają się przytulnym, domowym wyglądem, więc świetnie nadają się też do tradycyjnych przestrzeni. Warto wybrać jednak model o solidnej konstrukcji, poddany impregnacji, a potem także impregnować go samemu, ponieważ drewno wystawione na czynniki pogodowe jest podatne na niszczenie.

Z różnymi wariantami narożników ogrodowych można zapoznać się już teraz na stronach internetowych ich producentów i w sklepach online.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz