Wiosenne odświeżanie szafy

Za oknem robi się coraz cieplej, a to oznacza, że przyszedł czas, aby schować naszą odzież zimową, a zastąpić ją wiosenną. Ubrania, takie jak lekkie płaszcze, skórzane i przeciwdeszczowe kurtki czy parki, a także cienkie kardigany i jedwabne apaszki po wielu miesiącach spędzonych w szafie znów ujrzą światło dzienne. To idealna okazja do tego, aby przyjrzeć się dokładnie zawartości swojej szafy, odświeżyć ją, wprowadzić nowy porządek i zastanowić się, czy aby na pewno wykorzystujemy w pełni jej możliwości. Zapoznaj się ze wskazówkami Uli Pedantuli i Samsung, które pomogą ci stworzyć szafę idealną.

1. Wpuść wiosnę do szafy

Po co chować sezonowe ubrania? Żeby zyskać więcej miejsca w szafie: jeśli zimowe golfy, grube płaszcze i rajstopy sąsiadują z letnimi sukienkami i szortami i wszystko jest ściśnięte, to ubrania mocno się gniotą, a ty nie masz pojęcia co w tej szafie tak naprawdę jest. To idealny moment, żeby schować do szczelnych pudeł ubrania typowo zimowe, a wyjąć i ładnie wyeksponować te lżejsze i bardziej kolorowe. Poza tym takie „ubraniowe rozstania” sprawią, że autentycznie ucieszysz się na widok swoich niewidzianych przez kilka miesięcy ubrań – zupełnie tak, jakbyś poszła na duże, bardzo udane zakupy.

2. Postaw na minimalizm

Szafa pełna, a ja nie mam co na siebie włożyć! Jeśli to brzmi znajomo – minimalizuj! Jak to zrobić: odwracaj haczyk wieszaka, na którym wieszasz to, co rzeczywiście nosisz. Już po kilku dniach zobaczysz jak na dłoni co powinno zostać w szafie, a co tylko ją zagraca. Naprawdę, nie warto przechowywać stert aktualnie nienoszonych rzeczy. Wybierz te, które lubisz i które są dobrej jakości. Kiedy pozbędziesz się już nadmiaru przymierz pozostałe ubrania tworząc gotowe zestawy i zrób sobie zdjęcia. Co rano możesz wtedy tylko zerknąć do telefonu i wybrać stylówkę, na którą masz dziś ochotę.

3. Rób przemyślane zakupy

Szybka moda sprawia, że bez przerwy mamy chęć na coś nowego. A często okazuje się, że coś podobnego jest już w twojej szafie. Zanim zdecydujesz się na najmodniejszy kolor sezonu upewnij się, że będziesz w nim fajnie wyglądać i że będzie pasował co najmniej do 5-6 rzeczy, które masz w szafie i które nosisz najczęściej. Staraj się kupować rzeczy dobrej jakości i weź pod uwagę rzeczy z drugiego obiegu, które są najbardziej przyjaznym dla środowiska wyborem.

4. Dbaj o ubrania na każdym etapie

Wypełniona po brzegi szafa to początek ubraniowych kłopotów: trudno w niej cokolwiek znaleźć, a ściśnięte ubrania gniotą się i wyciągają. Wieszaki to najlepszy sposób przechowywania ubrań – wszystko widać jak na dłoni, koszulki, spodnie, koszule czy sukienki są rozprostowane i gotowe do założenia w każdej chwili. Warto pamiętać o kilku patentach na wieszanie: swetry przewieszaj przez poziomy drążek wieszaka, żeby się nie wyciągały. Jeśli masz taką możliwość kupuj takie same wieszaki: wtedy w szafie zapanuje wizualny porządek. Wieszaj tylko jedną rzecz na jednym wieszaku i do szafy wkładaj tylko czyste i wyprane ubrania.

5. Zafunduj swoim ubraniom delikatne, domowe spa

Nowoczesne pralki i środki piorące sprawiają, że możemy prać ubrania w znacznie niższych temperaturach niż kiedyś. A im niższa temperatura prania, tym lepiej dla kolorów i trwałości tkanin! Ubrania nie lubią suszenia w ostrym słońcu, nie lubią leżeć długo w pralce po zakończeniu cyklu prania. Lubią za to być starannie wysuszone przed włożeniem do szafy. Rozwieszając je i strzepując starannie po praniu unikniesz także prasowania, co nie tylko przedłuży trwałość tkanin, ale też oszczędzi ci mnóstwo czasu.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz