Woreczki nikotynowe – właściwości i stosowanie. Co musisz o nich wiedzieć?

Woreczki nikotynowe można kupić dzisiaj również w Polsce. Co warto wiedzieć na temat tych wyrobów nikotynowych? To ciekawa alternatywa dla snus, papierosów i e-papierosów. Jakie są ich główne właściwości i na czym polega ich stosowanie?

Jak wyglądają woreczki nikotynowe?

Wyroby jak woreczki nikotynowe mają postać małych, białych woreczków lub saszetek.

Najczęściej wykonane są z włókien roślinnych, które znajdują się również w ich wnętrzu. Włókna nasączone są nikotyną w wybranej ilości zależnie od „mocy” woreczków i dodatkowo są uzupełnione o substancje zapachowe i smakowe.

Woreczki sprzedawane są w praktycznych, zamykanych opakowaniach. Wybrani producenci umieszczają w nich dodatkową przegródkę, w której można przechowywać zużyte woreczki przed wyrzuceniem ich do kosza na odpady.

Snus a torebki nikotynowe – czym się różnią?

Wiele osób myli ze sobą snus w woreczkach z torebkami nikotynowymi. To jednak inne produkty, które mają też odmienne właściwości.

Snus jest rodzajem wyrobu tytoniowego. W torebeczce umieszczany jest wtedy tytoń. Z kolei w torebkach nikotynowych nie stosuje się tytoniu, a włókna z nikotyną i substancjami dodatkowymi.

Zatem główną różnicą jest skład tych dwóch produktów. Snus, ponieważ zawiera tytoń, może powodować przebarwienia zębów i nieprzyjemny zapach oddechu. Z kolei woreczki nikotynowe – https://whitesnus.pl/ nie przyczyniają się do osadów na zębach, a dzięki substancjom smakowym i zapachowym są przyjemne w stosowaniu.

Jak korzystać z woreczka nikotynowego?

Dużym atutem woreczków nikotynowych jest dyskrecja, z jaką związane jest ich stosowanie. Woreczki są umieszczane w jamie ustnej i można korzystać z nich w każdym miejscu, także tam, gdzie zakazane jest używanie papierosów i e-papierosów.

Używanie woreczków nikotynowych nie jest skomplikowane. Wystarczy wyjąć jedną sztukę z opakowania, a następnie włożyć do ust i umieścić w przestrzeni między górną wargą a dziąsłem.

Woreczek pod wpływem ciepła ciała oraz wilgoci zaczyna wydzielać nikotynę. Można wtedy poczuć niewielkie mrowienie. Nikotyna przechodzi następnie do krwiobiegu.

Czas trzymania woreczka w jamie ustnej to około 30 minut. Następnie można go wyjąć i wyrzucić. Nie należy wyrzucać woreczków z nikotyną do otwartych koszów na śmieci, ponieważ są niebezpieczne dla zwierząt, dzieci. Gdy nie można wyrzucić woreczka bezpiecznie, można umieścić go w przegródce w opakowaniu.

Gdzie kupić woreczki z nikotyną?

Wyroby jak woreczki nikotynowe są oferowane przede wszystkim w sklepach z tytoniem i papierosami, wybranych kioskach. Można też kupować je na stronach producentów i w sklepach internetowych.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz