Zadbane paznokcie ozdobą każdej kobiety

Zadbane dłonie, a co za tym idzie, zadbane paznokcie, to atrybut każdej eleganckiej kobiety. Niestety, wiele czynników sprawia, że stan naszych paznokci pozostawia wiele do życzenia. To chociażby wpływ detergentów używanych podczas sprzątania, brak witamin w organizmie wynikających z nieodpowiedniej diety czy praca fizyczna narażająca nasze paznokcie na złamania. Jak więc zadbać o nie, by mimo wszystko wyglądały przyzwoicie?

Zadbane paznokcie, czyli salon manicure we własnym domu

Aby regularnie dbać o paznokcie, wcale nie musimy co tydzień odwiedzać salonu kosmetycznego. Przy odrobinie pomysłowości taki salon możemy stworzyć we własnym domu. Domowe sposoby na zadbane paznokcie znane są od wieków i zawsze się sprawdzają, nawet jeśli nie jako jedyna forma „leczenia”, lecz pomocnicza. Jakie są znane naturalne sposoby na wzmocnienie paznokci? Na przykład olejek rycynowy – poprawia ogólny wygląd paznokci i skórek wokół nich.

zadbane paznokcie
Olejek rycynowy to znany naturalny środek na wzmocnienie paznokci i poprawienie ich wyglądu.

Oliwa z oliwek zmieszana z sokiem z cytryny świetnie nawilża i lekko rozjaśnia płytkę paznokcia, co sprawdzi się zwłaszcza, gdy po zmyciu ciemnego lakieru pozostaną na paznokciach brzydkie przebarwienia. Nieoceniony wpływ ma także dobrze dobrana dieta, o czym już wspomnieliśmy na wstępie. Paznokcie najczęściej rozdwajają się i łamią, gdy nasz organizm nie dostaje wystarczającej ilości witamin. Aby to zmienić, warto wprowadzić do codziennego menu składniki bogate w wapń, żelazo, białko, cynk oraz krzem. To właśnie one wpływają na stan i wygląd naszych paznokci, i nie tylko.

O tym nie zapominaj każdego dnia!

Oprócz cyklicznie powtarzanych zabiegów pielęgnacyjnych na paznokcie, warto też każdego dnia pamiętać o kilku kwestiach mających wpływ na kondycję naszych dłoni i paznokci. Po pierwsze, codziennie kremuj ręce kremem nawilżającym, zwłaszcza zimą, gdy dłonie są narażone na wpływ zimna i wiatru. Kremy do rąk warto stosować po każdym moczeniu dłoni, na przykład po kąpieli czy myciu naczyń. Po drugie, unikaj gorącego powietrza skierowanego wprost na dłonie i paznokcie (np. z suszarki do włosów). Jeżeli nie da się tego uniknąć, zaraz potem użyj kremu nawilżającego. Po trzecie, stosuj odżywki i olejki wzmacniające paznokcie na noc – wtedy będą działać szybciej i skuteczniej.

zadbane paznokcie
Odżywkę do paznokci najlepiej nakładać na wieczór – w nocy odżywka zadziała szybciej i skuteczniej.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz