Ochroń swoją łazienkę przed wilgocią!

Wilgoć w łazience to niestety bardzo częsty problem. Często jednak jej pojawienie się jest wynikiem naszego niedopatrzenia i nieprzygotowania łazienki na wpływ wody i pary wodnej. Tymczasem kilka prostych trików może sprawić, że nasza łazienka będzie wolna od wilgoci. Zobaczmy więc, jak to zrobić.

Wilgoć w łazience nie musi się pojawić!

Aby skutecznie chronić łazienkę przed wilgocią, musimy wiedzieć, jakie są przyczyny jej powstawania. Głównym powodem jest oczywiście niewłaściwa lub niedostateczna wentylacja. Małe łazienki pozbawione okien potrzebują innych możliwości odprowadzania pary wodnej na zewnątrz. Ważne więc jest, by dbać o drożność kratki wentylacyjnej lub, jeśli zauważymy taką potrzebę, można zamontować wentylator mechaniczny.

wilgoć
Sprawna wentylacja w łazience to ważny element walki z wilgocią.

Sprawdzi się on także w dużych łazienkach. Może być uruchomiony cały czas lub tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba, na przykład podczas gorącej kąpieli. Znanym sposobem na poprawienie wentylacji w łazience jest również montaż drzwi ze specjalnymi otworami. Takie otwory umożliwiają wymianę powietrza między łazienką, a całym mieszkaniem, uwalniając ją od nadmiernej wilgoci.

Gdy wilgoć się już pojawi

Czasem mimo naszych najszczerszych starań łazienka może wciąż być zaparowana mimo, że staramy się dbać o regularną wymianę powietrza. Co zrobić w takiej sytuacji? Można wykorzystać proste urządzenie – pochłaniacz wilgoci. Jego zadaniem jest pochłanianie nadmiaru wilgoci z powietrza i utrzymywanie jej na idealnym dla człowieka poziomie, około 50%.

wilgoć
Pochłaniacz wilgoci pozwala utrzymać idealny poziom wilgoci w powietrzu i pochłania jej nadmiar.

Poza tym przy remoncie łazienki warto zadbać o izolację przeciwwilgociową, zarówno na ścianach, jak i podłodze. To sprawi, że woda nie będzie wchłaniać w ich powierzchnię i nie rozwinie się na nich wilgoć czy pleśń. Jeżeli zadbamy o te wszystkie elementy, nasza łazienka z pewnością zawsze będzie świeża i wolna od wilgoci!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz