Aaaapsik!… Czyli jak zwalczyć alergię?

Dzień dobry Mi Drodzy!

Chociaż mamy dopiero luty, wiele osób myśli już o wiośnie, i bynajmniej nie z przyjemnością. Chodzi o alergików. Bardzo często właśnie w tym okresie pojawiają się objawy alergii. Ale istnieje też rodzaj alergii całorocznej. Omówimy sobie dzisiaj, czym objawia się alergia oraz jak można ją leczyć.

Alergia i jej objawy

Alergia to reakcja obronna naszego układu odpornościowego na jakiś zewnętrzny czynnik, który w normalnych warunkach jest zupełnie nieszkodliwy dla zdrowia. Wynika to z nadwrażliwości naszego organizmu na owe czynniki. Są to najczęściej pyłki roślin, ale również pleśnie i grzyby, sierść zwierząt, kurz i roztocza, a także niektóre pokarmy.

syrop na alergie
Alergia na pyłki objawia się głównie katarem siennym raz łzawieniem i zaczerwienieniem oczu.

Głównymi objawami alergii jest katar, któremu towarzyszy kichanie i swędzenie nosa, a także łzawienie i zaczerwienienie oczu, niejednokrotnie zmiany skórne, na przykład wysypka, a w wypadku alergii pokarmowej mdłości lub niestrawność. Alergia całoroczna to taka, która dotyczy alergenów powstających w pomieszczeniach, natomiast sezonowa to taka, która dotyczy konkretnych okresów w roku, gdzie obecność alergenu w powietrzu jest wyjątkowa wysoka, na przykład właśnie podczas pylenia roślin.

Tabletki czy syrop na alergie?

Jak leczyć alergię? Najpopularniejsze są oczywiście tabletki na alergie. Pozwalają one usunąć objawy alergii nawet na całą dobę i działają w przeciągu 15 minut. Niestety, tabletki często wywołują niepożądane skutki uboczne, takie jak senność i problemy z koncentracją. Świetną alternatywą dla tabletek może być syrop na alergie.

syrop na alergie
Syrop na alergię ma słodki smak, można więc go podawać dzieciom. Usuwa objawy alergii bez skutków ubocznych w postaci senności czy braku koncentracji.

Syrop na alergie działa w podobny sposób, lecz nie powoduje senności. Często ma słodki smak, więc jest też chętnie podawany dzieciom. Zanim wybierzemy jakikolwiek lek na alergię, dobrze jest ustalić u alergologa, na co jesteśmy uczuleni i jakie leczenie zaleca. Więcej informacji znajdziecie także TUTAJ.

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz