Dieta na ból brzucha – czyli jaka?

Witajcie Moi Drodzy!

Bóle brzucha to jedno z najczęściej dopadających nas dolegliwości, zaraz po bólach głowy. Najczęściej ma podłoże gastryczne, a więc wynika z niestrawności lub nieprawidłowego działania układu pokarmowego czy otaczających go narządów. Bardzo często bólom brzucha towarzyszą także wzdęcia. Mówimy wtedy o skurczowych bólach brzucha. Jak sobie zatem z nimi radzić? Jaka dieta na ból brzucha będzie najlepsza?

Dieta na ból brzucha – zdrowo i lekko!

Jeżeli ból brzucha jest wywołany niestrawnością, zapewne wynikła ona z jakiegoś niewłaściwego pokarmu, który spożyliśmy. Ale wpływ ma nie tylko to, co jemy, ale również to, jak to robimy.

dieta na ból brzucha
Bóle brzucha wywołujące skurcze i wzdęcia najczęściej są wynikiem niestrawności pokarmowej.

Sporo osób narzekających na częste bóle i skurcze brzucha przyznaje, że nie ma czasu w ciągu dnia na ciepły posiłek, którym naprawdę by się w spokoju delektowali. Zwykle jedzą w pośpiechu, między kolejnymi zajęciami, co szybko powoduje niestrawność, gdyż żołądek nie radzi sobie z trawieniem tak szybko dostarczanego pokarmu. Jeżeli mamy mało czasu na posiłek, lepiej zjeść mniej i po jakimś czasie znowu spożyć jakąś zdrową przekąskę, niż na siłę i w pośpiechu zjadać obfitą porcję, na przykład obiadu. Poza tym bóle brzucha może wywoływać także jedzenie tłuste, a zarazem ciężkostrawne. Dieta na ból brzucha powinna być dobrze przemyślana. Jeżeli zauważymy, że jakiś składnik naszego codziennego menu wpływa źle na nasze samopoczucie, warto zastąpić go innym, lżejszym i zdrowszym.

dieta na ból brzucha
Zamiast jeść obfite posiłki w pośpiechu, lepiej zjeść mniejszą porcję, a później przekąsić coś zdrowego. To uchroni nas przed niestrawnością.

Ważnym elementem zdrowej diety na bóle brzucha jest woda. Sporo osób miewa bóle brzucha połączone z zaparciami, gdyż w ciągu dnia przyjmuje za mało płynów. Zaleca się spożywać codziennie jakieś 2 litry wody. Warto więc o tym pamiętać. Miłośnicy herbat mogą pozwolić sobie na kilka kubków dobrej ziołowej czy owocowej herbaty, która również uzupełni braki płynów w organizmie.

dieta na ból brzucha
Dieta na ból brzucha powinna zawierać także odpowiednią ilość płynów, głównie wodę, ale również ziołowe herbaty, które również wspomagają trawienie.

Dieta na ból brzucha wcale nie musi być skomplikowana i droga. Na tej stronie: http://www.nabolbrzucha.pl/jak-radzic-sobie-z-bolem/dieta.html znajdziecie ciekawe i proste przepisy na lekkie dania, które nie wywołają niestrawności czy wzdęć. Zapraszam!

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz