Akademik na zagranicznych studiach – co wybrać?

Studia zagraniczne to marzenie wielu osób. Gdy się spełnia, otwierają się przed nami zupełnie nowe możliwości. Ale studia za granicą nadal wiążą się z codziennym życiem i codziennymi sprawami. Trzeba zadecydować chociażby o tym, jaki akademik wybrać. Co warto wiedzieć o prywatnym akademiku? Dlaczego jest to dobry wybór?

Akademik na wyższym poziomie gwarancją zadowolenia

Nie każdy student wyjeżdżający za granicę, by kontynuować naukę, ma ciężką sytuację finansową na starcie. Wielu z nich już ma jakieś zaoszczędzone pieniądze, zapewnioną pracę dorywczą na miejscu czy wsparcie rodziców. W takiej sytuacji prywatny akademik to najlepsza z możliwych opcji. Dlaczego? Na ogół prywatne placówki tego typu zapewniają wyższy poziom wyposażenia niż placówki publiczne.

akademik

Ograniczona liczba miejsc sprawia, że w akademiku nie robi się tłoczno, a to sprzyja przyjaznej atmosferze oraz daje warunki do nauki. Nie każdy student myśli przecież wyłącznie o imprezowaniu – wielu z nich wybiera bardzo ambitne kierunki i poświęca wiele godzin na naukę. Odpowiednie miejsce do tego jest nieodzowne.

Akademik BaseCamp Poczdam w Niemczech

Planując wyjazd na studia do Niemiec, warto zapoznać się z ofertą luksusowych akademików od BaseCamp. Akademik w Poczdam to doskonała lokalizacja łącząca w sobie historyczną architekturę i energię stolicy Niemiec, Berlina, znajdującego się tuż obok. Tu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by Twoje życie studenckie było ciekawe i komfortowe.

akademik

BaseCamp oferuje nowocześnie zaaranżowane pokoje z prywatnymi łazienkami, kuchniami i aneksami kuchennymi. W zależności od potrzeb możesz wybrać pokój dla jednej lub dwóch osób albo z prywatnym aneksem kuchennym czy też powiększoną ilością miejsca do przechowywania rzeczy. Wszystkie pokoje mają dostęp do superszybkiego Internetu, co w dzisiejszych czasach jest niezbędne dla każdego studenta. Ponadto, na terenie akademika do dyspozycji mieszkańców oddano siłownię, kino, pralnię i przestrzeń wspólną z pokojem do nauki i odpoczynku. W sumie jest tu 263 pokoi studenckich, w tym 20 przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także 11 funkcjonalnych, w pełni wyposażonych kuchni do wspólnego użytku. Aby dowiedzieć się więcej o ofercie BaseCamp w Poczdam, zachęcam do zajrzenia TUTAJ.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Jeden komentarz

  1. Michael
    2 listopada

    Dziękuję za fajny wpis. Dwa lata temu rozpoczęłam studia w Niemczech, miałam problem ze znalezieniem mieszkania i wybrałam akademik Poczdam i jestem z niego bardzo zadowolona. Standard jest bardzo wysoki, tu można się z nim zapoznać: basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/potsdam/.

Dodaj komentarz