Podróbki kosmetyków – jak je rozpoznać?

Podróbki kosmetyków znanych i cenionych marek to kwitnący biznes, ponieważ wielu z nas łapie się na atrakcyjne ceny tych produktów. Często opakowanie jest łudząco podobne do oryginalnego kosmetyku, niestety jego skład dalece od niego odbiega, stwarzając realne zagrożenie dla naszego zdrowia. Jak więc rozpoznać podróbki? I dlaczego nie warto ich kupować?

Podróbki kosmetyków – po czym je rozpoznać?

Na rynku nie brakuje dziś wielu kosmetyków stanowiących całkowitą nowość, polecanych i reklamowanych przez gwiazdy. W efekcie sporo kobiet marzy o zakupie konkretnego rodzaju kremu, paletki z cieniami czy szminki. Niestety, często cena tych produktów jest bardzo wysoka – wynika to z faktu zastosowania specjalnej formuły, drogich składników i niejednokrotnie wielu lat badań laboratoryjnych nad ich składem. Nie bez znaczenia jest też znana, światowa marka. Dla osób działających na rynku podróbek to okazja do zarobku. Wykonanie niemal identycznego produktu, ale z tanich, niesprawdzonych składników, a następnie stworzenie opakowania podobnego do oryginalnego to najczęstszy sposób działania takich osób.

podróbki kosmetyków

Co więc powinno nas zaalarmować? Przede wszystkim dużo niższa cena niż ta w sprzedaży detalicznej oraz niesprawdzone źródło kosmetyków, na przykład prywatna osoba prowadząca sprzedaż internetową hurtowych ilości kosmetyków w bardzo niskiej cenie. Inną formą działania oszustów jest sprzedawanie kosmetyków opatrzonych nazwą znanej marki, których w rzeczywistości ta marka wcale nie wypuściła na rynek. By się o tym upewnić, warto wejść na stronę producenta i sprawdzić listę kosmetyków. Warto przy tym dodać, że podróbki kosmetyków wykonane w ten sposób często mają równie wysoką cenę, by nas zmylić.

Gdzie i jak kupować oryginalne kosmetyki?

Musimy pamiętać, że żadna szanująca się marka nie sprzedaje swoich kosmetyków w handlu ulicznym, na bazarach i targach. W dobie obecnej oczywiście można nabyć oryginalne kosmetyki i perfumy przez Internet, nie tylko w autoryzowanych sklepach i drogeriach, ale też na aukcjach internetowych. Warto jednak wtedy zachować ostrożność i dopytywać czy dany kosmetyk jest oryginalny.

podróbki kosmetyków

Jeżeli sprzedawca nie zechce udzielić nam jasnej odpowiedzi, powinniśmy nabrać podejrzeń. Poza tym wiele na temat oryginalności towaru sprzedawanego w sieci powie nam cena – promocje oczywiście się zdarzają, ale powinny nas zastanowić wyjątkowe duże obniżki cen. Wtedy najpewniej mamy do czynienia z podrobionym towarem.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz