Aranżacja kuchni w stylu nowoczesnym

Dzień dobry!

Dzisiaj krótko chciałabym Wam opowiedzieć o aranżacji wnętrz. Nasze mieszkanie to nasza bezpieczna przystań, każdemu z nas więc zależy, by było wyposażone w stylu, który nam odpowiada. Ważnym pomieszczeniem w mieszkaniu jest kuchnia, nieraz połączona z jadalnią. To tutaj przygotowujemy posiłki dla siebie i rodziny, spożywamy je z bliskimi w miłej atmosferze, ważne więc, by była ładnie i funkcjonalnie wyposażona. Jak zatem powinna wyglądać aranżacja kuchni? Zobaczmy!

Aranżacja kuchni: nowocześnie i minimalistycznie

Obecnie bardzo modne są kuchnie minimalistyczne, wręcz surowe wnętrza, w których dominuje czerń, biel i szarość. Czy taka powinna być kuchnia? Niejeden może sądzić, że w takim wnętrzu nie jest ani przytulnie, ani przyjaźnie. Ale wiele zależy, jakie wybierzemy do niej dodatki.

aranżacja kuchni
Atrybutem nowoczesnych kuchni jest biel, czerń i odcienie szarości.

Gdy meble kuchenne oraz ściany są stonowane w kolorach i fakturach, można zaszaleć z kolorowymi akcesoriami typu sprzęty kuchenne, zasłony, obicia krzeseł czy lodówki. Takie dodatki w odważnych kolorach dodadzą kuchni życia i charakteru.

aranżacja kuchni
Dodatki kuchenne w mocnych, odważnych kolorach nadają jej życia i charakteru.

Przede wszystkim praktyczna!

W wyposażeniu kuchni równie ważne, co wygląd, jest także jej funkcjonalność. Podczas przygotowywania posiłków musimy mieć pod ręką wszystkie potrzebne przedmioty i produkty, a także swobodny dostęp do lodówki. Nie powinno też znajdować się żadnych przeszkód na trasie: lodówka, kuchenka, stół, abyśmy mogli się po niej poruszać szybko i sprawnie. Warto zadbać też o antypoślizgowe płytki, jeśli decydujemy się położyć w kuchni. Aranżacja kuchni może być przyjemnym i bardzo satysfakcjonującym zajęciem, jeśli dobrze się do tego przygotujemy.

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz