Brakuje Ci witamin? Koniecznie to napraw!

Nie od dziś wiadomo, że witaminy odgrywają ważną rolę w naszym organizmie. Wiele z nich obecnych jest w pożywieniu, nie zawsze jednak mamy pod kontrolą to, czy każdego dnia spożywamy produkty o odpowiedniej zawartości poszczególnych witamin. Sprawdźmy, za co odpowiada kompleks witamin z różnych grup w organizmie.

Kompleks witamin i ich rola w naszym organizmie

WITAMINA A

Odgrywa ważną rolę, jeśli chodzi o sprawne działanie naszego narządu wzroku i prawidłowego widzenia. Wpływa też na wygląd naszej skóry, dzięki wspomaganiu procesu wytwarzania się nabłonka, a także syntezie kolagenu.Jest też istotna w prawidłowym rozwoju kości, zębów, dziąseł oraz włosów. Ma wpływ na syntezę lipidów, białek i bardzo ważnych hormonów tarczycy.

kompleks witamin

KOMPLEKS WITAMIN Z GRUPY B

Witaminy z grupy B odgrywają bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego mózgu, a także układu nerwowego i krwionośnego. Biorą udział w syntezie makro- i mikrocząsteczek, czyli białek, lipidów oraz hormonów.

kompleks witamin

witamina b12

WITAMINA C

Chyba najpopularniejsza witamina, jeśli chodzi o profilaktykę i leczenie przeziębienia oraz grypy. Ale to nie jedyna jej rola. Witamina C bierze również udział w syntezie hormonów chroniących organizm przed negatywnymi skutkami stresu, ponadto ułatwia usuwanie z organizmu toksycznych elementów, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, nowotworów czy zaćmy.

kompleks witamin

kompleks witamin

Więcej na temat witamin i ich roli w organizmie znajdziecie także TUTAJ.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz