Ceny w Maroku, czyli koszt wymarzonych wakacji

Planując wakacje w jakimś egzotycznym miejscu, warto wcześniej dowiedzieć się, co można w tym rejonie zobaczyć, jakich potraw warto spróbować i z jakich atrakcji skorzystać. Równie ważne jest też zapoznanie się z miejscowym cennikiem za poszczególne usługi i produkty, zwłaszcza gdy mamy ograniczone środki do wydania. Poznajmy więc ceny w Maroku i na tym przykładzie zobaczmy, jak zaplanować najlepsze wakacje w życiu!

Ceny w Maroku – po pierwsze, podróż

Wybierając się do Maroka, warto swoje przygotowania rozpocząć od rozeznania się w połączeniach samolotowych i cenach biletów. Bezpośrednich lotów do samego Maroko nie znajdziemy, musimy więc wybrać lot z przesiadką w jednej z europejskich stolic. Ceny takiej podróży wahają się w okolicy 2.000 zł, niemniej odpowiednie wcześniejsze zabukowanie biletu może być tańsze w kosztach. Istnieje też możliwość dojechania samochodem, np. do Berlina, a dopiero stamtąd przesiąść się na samolot. Wynajmując samochód, trzeba jednak upewnić się, że ma on pełne ubezpieczenie, a ponadto czuć się pewnie za kierownicą w nieznanym terenie. W przeciwnym razie taka podróż byłaby ryzykowna. W samym Maroku można poruszać się również wynajętym samochodem, taksówką bądź autobusem. Trzeba przyznać, że transport publiczny jest tu zadbany i komfortowy, a ceny w Maroku za tę formę dojazdu dość przystępne. Na przykład jazda taksówką będzie nas kosztować 5 zł za kilka kilometrów, natomiast wypożyczenie samochodu około 80 zł za dobę.

Po drugie, ceny noclegów

Kolejna istotna sprawa, jaka nas interesuje, to nocleg. Ceny w Maroku, jeśli chodzi o katery prywatne i hotele są raczej podobne. Za dobę w hotelu zapłacimy około 30 zł od osoby, natomiast na kwaterze prywatnej – 20 zł od osoby. Cena zależna jest oczywiście od wyposażenia pokoju lub kwatery i jej standardu. Trzeba przyznać, że w miejscowościach turystycznych w Maroku baza noclegowa jest bardzo bogata, niemniej trzeba się liczyć, że najtańsze pokoje będą mieć najniższy standard – niektóre nie posiadają łazienki, a nawet pościeli.

ceny w maroku
Riady, Marrakesz

Lepiej więc zdecydować się na nocleg w tzw. riadach, czyli starych domach przerobionych na kwatery dla turystów. Choć cena jest nieco wyższa, warunki są bardzo komfortowe, a otoczenie niezwykle urokliwe.

Po trzecie, ceny jedzenia

Jeśli chodzi o wyżywienie, ceny w Maroku są również bardzo atrakcyjne, a lokalne przysmaki przepyszne. Przykładowo: najbardziej znana marokańska potrawa – tadżin – kosztuje w przeliczeniu na polskie około 20 zł. To naprawdę dobra cena. Ryba maślana z grilla będzie nas kosztować około 30 zł, a porcja ślimaków czy daktyli – około 4 zł. Również napoje nie są drogie: szklanka soku pomarańczowego kosztuje około 2 zł, małe piwo w barze około 6 zł, a cappuccino 8 zł.

ceny w maroku
Tadżin – tradycyjną potrawę marokańską – można zjeść już za 20 złotych.

W Maroku można spotkać się również ze sprzedażą jedzenia prosto na ulicy – nie musimy obawiać się tej formy wyżywienia, gdyż jest ona niedroga, a wyjątkowo smaczna. Można zapoznać się z niesamowitymi smakami Maroka i spróbować wiele nieznanych nam dotąd potraw. Wybierając się do Maroka, zdecydowanie więc warto postawić na lokalną kuchnię, zamiast przywozić wyżywienie ze sobą.

ceny w maroku
Jedzenie sprzedawane na ulicach Maroka jest niedrogie i przepyszne.

Jak widać, wakacje w Maroku nie są bardzo kosztowne – najwięcej wyniesie nas sam lot, natomiast na miejscu można świetnie spędzić czas za naprawdę niewielkie pieniądze. Więcej na ten temat przeczytacie także TUTAJ.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz