Gdy męczy cię mokry kaszel…

Leczenie kaszlu mokrego nie powinno być kwestią przypadku, gdyż niedoleczony kaszel może przerodzić się w coś poważniejszego, nawet zapalenie płuc. Zamiast więc lekceważyć problem, lepiej skorzystać z dostępnych środków, które są silne i skuteczne. Odpowiednie leki na kaszel mokry to produkty Flegamina – dostępne zarówno w tabletkach, jak i w syropie, w wersji dla dorosłych oraz dzieci.

Co to jest Flegamina?

Lek Flegamina posiada w swoim składzie chlorowodorek bromoheksyny jako substancję czynną, mającą przede wszystkim działanie wykrztuśne oraz upłynniające zalegającą wydzielinę. Dzięki temu stosując tabletki Flegamina, oczyszczamy oskrzela i możemy łatwiej odkrztusić wydzielinę. Kiedy należy stosować lek? Przede wszystkim w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych z zaburzeniami oddychania i odkrztuszania.

https://www.youtube.com/watch?v=l8VMoomJRAc

(źródło: YouTube; kanał: Flegamina Polska)

Tabletki na kaszel mokry

flegaminaTabletki na kaszel dedykowane są osobom dorosłym oraz dzieciom. Dorosłym i dzieciom powyżej 12 lat podaje się po jednej tabletce trzy razy na dobę, dzieciom w wieku od 6 do 12 lat – po pół tabletki trzy razy na dobę, natomiast dzieciom w wieku od 3 do 6 lat po pół tabletki dwa razy na dobę. Warto jednak wziąć pod uwagę, że małe dzieci mogą mieć problem z połknięciem tabletki. W takim wypadku lepiej wybrać lek w formie syropu. Syrop o smaku truskawkowym stworzono właśnie z myślą o najmłodszym, gdyż ma słodki owocowy smak i łatwo go połknąć. Leku nie powinno się też zażywać przed snem, gdyż mogłoby to spowodować atak kaszlu utrudniający zaśnięcie.

flegamina
Jeżeli dziecko ma problem z połykaniem tabletek, lepiej wybrać syrop na kaszel.

https://www.youtube.com/watch?v=XmUksaCA3uU

(źródło: YouTube; kanał: Flegamina Polska)

Rozpoznanie kaszlu mokrego bywa jednak utrudnione. Aby więc dobrać lek do rodzaju kaszlu, musimy wiedzieć, czym się różni kaszel mokry od suchego. Więcej szczegółów na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz