Czy naprawdę wiesz, czym karmisz swoje dziecko?

Żyjemy w czasach, gdy coraz bardziej świadomie wybieramy produkty żywnościowe dla siebie i swoich dzieci. Chcemy znać dokładny skład poszczególnych produktów, ich wartość odżywczą, a także to, skąd pochodzą poszczególne składniki i jak były przygotowywane. Szczególnie dbamy o nawyki żywieniowe naszych dzieci, mając na uwadze ich zdrowie oraz kondycję fizyczną. Ale skąd mamy wiedzieć, jak mega fabryki produkują żywność dla dzieci, która trafia na półki sklepowe? Otóż możemy to sprawdzić!

Mega fabryki Nestle w Polsce – poznaj je bliżej!

Firma Nestle to jedna z najbardziej znanych firm na polskim rynku żywieniowym. Specjalizuje się między innymi w produkcji żywności dla niemowląt i dzieci pod wspólną marką Gerber. Od lat marka ta słynie z wykorzystywania tylko ekologicznych produktów i idealnego doboru składników pod okiem dietetyków dziecięcych. Ale jak wspomnieliśmy na wstępie, jesteśmy coraz bardziej żądni wiedzy w zakresie przygotowywania tych produktów. Dlatego marka Nestle stworzyła specjalny program Polskie Fabryki Nestle Gerber, której celem jest pokazanie nam od środka, jak działa ich fabryka w Rzeszowie.

mega fabryki
Program Polskie Fabryki Nestle Gerber ma na celu pokazać nam każdy etap powstawania posiłków dla dzieci.
mega fabryki
W fabrykach Gerber bardzo dba się o jakość posiłków dla dzieci oraz pochodzenie surowców, z których one powstają.
mega fabryki
Wybierając produkty Gerber, mamy pewność, że dajemy naszym dzieciom to, co najlepsze!

Pokazano w nim, jak pracują mega fabryki produkujące posiłki dla dzieci. W ciągu zaledwie pół godziny możemy dowiedzieć się, skąd pochodzą surowce, na czym polega pasteryzacja i jak działają procedury bezpieczeństwa – czyli wszystko, co każdy rodzic chciałby wiedzieć, zanim poda swojemu dziecku konkretny posiłek. Film ten można obejrzeć tutaj:

źródło: YouTube; kanał: National Geographic

Dlaczego warto wnikać skład posiłków?

Niejedna osoba może uznać, że to lekka przesada sprawdzać każdy produkt pod kątem jakości czy pochodzenia surowców. Takie osoby mogą myśleć: „Skoro trafiło to do sprzedaży, to musi być bezpieczne”. Niestety, nie jest to prawdą, szczególnie jeśli chodzi o żywienie dzieci.

mega fabryki
Każda kochająca mama chce karmić swoje dziecko w sposób zdrowy i bezpieczny.
mega fabryki
Kupując gotowe dania w słoiczkach dla swoich dzieci, warto dokładnie czytać etykiety i sprawdzać, w jakich warunkach były one przygotowywane.

To, jakie posiłki będziemy im podawać, w ogromnej mierze wpłynie na ich dalszy rozwój. Dlatego warto w tej kwestii poszerzać swoją wiedzę i mieć pewność, że podajemy swoim pociechom to, co najlepsze!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz