Dobry szampon na wypadanie włosów

Hej Moi Drodzy!

Za oknem robi się coraz przyjemniej… Widać, że wiosna niedługo do nas zawita. 🙂 Niestety, końcówka zimy to dla wielu kobiet (dla mnie również) ciężki okres. Organizmowi brakuje witamin, słońca, przez co mogą się pojawić różne nieprzyjemne objawy. Jednym z nich jest wypadanie włosów. U mnie to już reguła. Jak sobie radzić z tym problemem? Pomocny okaże się dobry i sprawdzony szampon na wypadanie włosów.

Jak wybrać szampon na wypadanie włosów?

Zanim weźmiemy się za jakiekolwiek zakupy, musimy najpierw ustalić czy włosy rzeczywiście wypadają nam w nadmiernej mierze. Zasadniczo normą jest, że codziennie jakąś ilość włosów stracimy i nie musi to być powodem do niepokoju. Ale jak to sprawdzić? Można wykonać mały test. Przez około tydzień zbieraj włosy, które wypadną Ci na poduszkę, podczas czesania czy mycia się i je licz. Jeżeli okaże się, że dziennie wypada ich ponad 100, mamy do czynienia z problemem wypadających włosów. Skoro już to wiemy, dobrze byłoby udać się do dermatologa, który szybko ustali przyczyny pojawienia się tej dolegliwości.

Szampon na wypadanie włosów będzie oczywiście dodatkiem do całej kuracji. Jej podstawę będzie stanowić suplement diety w postaci kapsułek, który wzmocni strukturę włosa już od cebulki. Znaczenie ma też nasz sposób odżywiania. Jak więc wybrać ten szampon? Najlepiej postawić na szampony naturalne. Przyroda oferuje nam w tej kwestii to, co najlepsze. Naturalne składniki pochodzenia roślinnego oraz witaminy zawarte w takim szamponie wzmocnią włosy, nadadzą im połysk i objętość oraz działają łagodząco na skórę głowy. Do głównych składników obecnych w szamponie do wypadania włosów możemy zaliczyć na przykład kwas pantotenowy, wyciąg z prosa oraz glikoproteiny. Taka mieszanka sprawia, że szampon na wypadanie włosów okaże się świetnym uzupełnieniem kuracji.

Czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Podzielcie się nimi w komentarzach. Zachęcam też do wejścia na naszego fanpage’a na Facebooku. 🙂

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz