Egzotyczne kraje, czyli lato w środku zimy!

Zima to piękna pora roku, pod warunkiem, ze jest słoneczna, mroźna i śnieżna. Często jednak kojarzy nam się ona głównie z krótkimi dniami, ponurymi wieczorami, i błotem na drogach. Wielu tęskni do letniego słońca i możliwości wylegiwania się na plaży. Ale dlaczego nie zafundować sobie takich wakacji w środku zimy? Egzotyczne kraje oferują takie warunki przez okrągły rok! Zobacz, gdzie warto się wybrać zimą.

Egzotyczne kraje, czyli gdzie wyjechać na urlop zimą?

Zimowe urlopy za granicą to ostatnio coraz częściej wybierana opcja przez wiele osób. To świetna możliwość, by nie tylko odpocząć, ale poczuć dobroczynny wpływ słońca w czasie, gdy w naszym kraju po prostu go brakuje. Ponieważ jest to czas zdecydowanie poza sezonem, łatwiej znaleźć jakieś zaciszne miejsce, gdzie nie będzie tłumu turystów. Dlatego miesiące od października do stycznia są świetnym momentem na zagraniczny urlop. Ale gdzie na pewno znajdziemy słońce i ciepło w tych miesiącach? Oto kilka naszych propozycji:

DOMINIKANA

To jedno z miejsc, gdzie panuje ciepła, słoneczna pogoda w środku zimy. Znajdziemy tu piękne plaże, posmakujemy egzotycznych smaków miejscowych potraw oraz wspaniałe zabytki i miejsca, których darmo szukać gdziekolwiek indziej. Zaliczamy do nich chociażby plażę Bavaro w Punta Cana czy kolonialna część Santo Domingo, która znalazła się nawet na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

egzotyczne kraje
Dominikana – Punta Cana
egzotyczne kraje
Dominikana – Santo Domingo, Park Kolumba

 

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

To kraj, który nie tylko przyciąga europejskich turystów spragnionych słońca, gorących plaży i odrobiny szaleństwa, ale też zachwyca futurystycznymi budynkami, najczęściej hotelami, restauracjami i centrami handlowymi. Wszystko jest tu luksusowe i zupełnie inne od tego, co na co dzień widzimy w Polsce. W Abhu Dabi czy Dubaju bardzo charakterystyczne są drapacze chmur i są prawdziwą gratką dla turystów będących miłośnikami architektury. Z kolei dla miłośników natury celem podróży powinien być Ras Al-Khaimah, gdzie mogą zobaczyć majestatyczne góry, błękitne laguny czy czerwoną pustynię.

egzotyczne kraje
Zjednoczone Emiraty Arabskie – Dubaj
egzotyczne kraje
Zjednoczone Emiraty Arabskie – Abu Dhabi

 

TAJLANDIA

To wyjątkowo barwna i egzotyczna kraina, która przyciąga rajskimi plażami, krystaliczną morską wodą i licznymi rozrywkami. Poza tym Tajlandia obfituje też w parki narodowe, wspaniałe zabytki i dorobkiem kulturowym. Bangkok to miejsce, gdzie można wybrać się na zakupy, zabawić, ale również poznać tajlandzką kulturę, religię oraz smaki. Każdy turysta z pewnością wróci stamtąd zrelaksowany i zadowolony.

egzotyczne kraje
Tajlandia – Bangkok, China Town
egzotyczne kraje
Tajlandia – plaża Pattaya

To tylko trzy egzotyczne kraje, które są najczęstszym celem zimowych wyjazdów europejskich turystów. Propozycji jest oczywiście znacznie więcej, planując więc zimowy urlop, warto dokładnie zapoznać się z ofertami różnych biur podróży i wybrać swoją wycieczkę marzeń!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz