Nowoczesna kuchnia małym kosztem

Każdy z nas marzy o pięknie wyposażonym domu czy mieszkaniu. Niestety, często wiąże się to z wieloma wydatkami, na które nie każdy może sobie pozwolić. Szczególnie droga w wyposażeniu może być nowoczesna kuchnia. Jak więc ją zaaranżować, aby nie wydać za dużo pieniędzy? Sprawdźcie!

Nowoczesna kuchnia – stać cię na nią!

Jak we wszystkim, również w kwestii aranżacji wnętrz moda zmienia się co kilka lat. O ile meble w salonie można przemalować czy wymienić elementy dekoracyjne, by nadać mu nowy wydźwięk, o tyle wymiana mebli kuchennych co kilka lat na nowsze, modniejsze, ciągnie za sobą ogromne koszty. Wydawanie ich na ten cel byłoby zwyczajnie nierozsądne. Zamiast tego, warto samemu dokonać pewnych zmian aranżacyjnych, bez potrzeby wymiany wyposażenia kuchni. Wymaga to odrobiny kreatywności, lecz efekty mogą być wspaniałe! Oto kilka pomysłów:

1) Zmiana kolorystyki:

Kolory, które były modne kilka lat temu, zapewne dziś nie prezentują się aż tak atrakcyjnie. Wygląd kuchni można znacznie zmienić, malując ściany na inny kolor. Nowoczesna kuchnia to taka, w której dominuje biel, czerń i szarość. Warto więc przemalować kuchnię i dobrać dodatki w tych kolorach. Z pewnością taka drobna i niedroga zmiana przemieni wygląd kuchni i nada jej nowoczesnego wyrazu.

nowoczesna kuchnia
Zmiana dodatków, kolorystyki i oświetlenia może pomóc w niedrogi sposób odmienić swoją kuchnię!

2) Nowe wykończenia mebli:

Wymiana mebli kuchennych to droga sprawa, można jednak zmienić wygląd tych starych. Jeśli są drewniane, można je przemalować na biało czy na inny kolor. Można również wymienić klamki i uchwyty na nowocześniejsze. Są one dostępne we wszystkich sklepach budowlanych, a co ważne, są niedrogie i łatwe w montażu.

3) Inne oświetlenie:

Na ogólny wygląd kuchni wpływa też rodzaj oświetlenia. Nowoczesna łazienka posiada zwykle punktowe oświetlenie nad głównymi jej częściami, na przykład nad blatami, stołem czy kuchenką. Można też wymienić dotychczasowe lampy na bardziej nowoczesne. Dzięki temu kuchnia stanie się nieco jaśniejsza, a przez to bardziej atrakcyjna.

nowoczesna kuchnia
W nowoczesnej kuchni dominuje biel – na ścianach, w umeblowaniu i w dodatkach.

4) Nowa bateria kuchenna w zlewie:

To bardzo drobna zmiana, ale jednocześnie bardzo wpłynie na wygląd zlewu kuchennego. Szczególnie jeżeli obecna bateria ma już widoczne zacieki i osad z kamienia. Nowa bateria kosztuje kilkadziesiąt złotych, nie jest więc droga, a ponadto montuje się ją bardzo prosto. Jej wymiana nada kuchni nowoczesnego wyglądu.

nowoczesna kuchnia
Nowoczesne lampy w kuchni nadadzą jej zupełnie nowego wyglądu.

To tylko kilka rad, które pozwolą nam odmienić kuchnię w zaledwie kilka dni. Nowoczesna kuchnia wcale nie musi być droga – wystarczy trochę pomysłowości!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz