Promowanie zdrowej kuchni – goście obiadów czwartkowych

Promowanie zdrowego stylu życia i odżywiania się przez osoby sławne staje się coraz popularniejsze. Wiele osób w ten sposób wykorzystuje swoją popularność, by przekazywać dobre wzorce i zachęcać zwykłych ludzi do większego dbania o siebie. Jednym z przykładów takich akcji są Obiady Czwartkowe organizowane przez firmę Philipiak Milano. Kim są goście obiadów czwartkowych? Jaki cel przyświeca tym spotkaniom?

Obiady Czwartkowe – jaki przyświeca im cel?

Obiady Czwartkowe to cykliczne spotkania znanych osób, wśród których znajdują się też Ambasadorzy Zdrowej Kuchni Philipiak. Są one w pełni poświęcone zdrowemu stylowi życia oraz zdrowym metodom przygotowywania posiłków. W ich trakcie promowany jest nie tylko zdrowy styl życia, ale też edukacja w zakresie żywienia i dbania o zdrowie. Pieczę nad spotkaniami mają znani warszawscy dietetycy, dzięki czemu są one bardzo bogate merytorycznie.goście obiadów czwartkowych Poza tym Obiady Czwartkowe mają w pewnym sensie charakter charytatywny, gdyż po każdym takim spotkaniu goście obiadów czwartkowych podpisują pamiątki, które później można wylicytować. Cały dochód z ich sprzedaży zostaje przekazany różnym instytucjom charytatywnym, między innymi na akcję Pajacyk organizowaną przez Polską Akcję Humanitarną.

Kim są goście obiadów czwartkowych?

Goście obiadów czwartkowych to różne znane osobistości ze świata filmu, sportu, kultury i dziennikarstwa zaangażowane w akcje prozdrowotne i znane z promocji zdrowego stylu życia. Oprócz tego zabierają publicznie głos w sprawach dotykających różnych społecznych problemów, między innymi otyłości wśród dzieci, zbyt mała edukacja żywieniowa czy wpływ niewłaściwej diety na rozwój chorób cywilizacyjnych. Prócz tego promują zdrowy, rozsądny wegetarianizm czy programy walki z nadwagą u dorosłych i dzieci. Wśród gości obiadów czwartkowych znajduje się Karol Okrasa, znany i lubiany kucharz, który chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pokazuje, jak gotować smacznie i zdrowo, gdzie szukać inspiracji kulinarnych oraz jak skomponować wartościowy jadłospis na każdy dzień dla siebie i swoich bliskich.

goście obiadów czwartkowych
Karol Okrasa

Więcej na temat Obiadów Czwartkowych i ich gości można przeczytać także TUTAJ – zapraszam do lektury!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz