Jak radzić sobie z ulewaniem pokarmu u niemowląt?

Ulewanie pokarmu to dość częsta przypadłość u niemowląt, gdyż ich układ pokarmowy nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, przez co może nie trawić wszystkiego, co do niego trafia. To do pewnego momentu naturalne zjawisko. Zdarza się jednak, że niemowlęta cierpią na wyjątkowo częste i uporczywe ulewania pokarmu. Co wtedy zrobić? Jak pomóc może Mleko Nan na ulewanie?

Przyczyny ulewania pokarmu i sposoby zapobiegania

Jak wspomnieliśmy na wstępie, pokarm może być ulewany z powodu niedojrzałości układu trawiennego niemowlaka. Czasem jednak jest to wynik nieprawidłowego karmienia. Warto przyjrzeć się temu problemowi, gdy dziecko ulewa pokarm po każdym posiłku lub z jego powodu nie przybiera na wadze we właściwym tempie. Co więc zrobić? Pierwszy krok to zmiana sposobu karmienia. Dzieci karmione piersią dość często są układane w niewłaściwej pozycji, co sprawia, że oprócz mleka połykają też spore ilości powietrza.

mleko nan
Ulewanie pokarmu może być wywołane nieprawidłową pozycją niemowlaka podczas karmienia.

Niemowlęta mogą też jeść za szybko, gdy są bardzo głodne lub gdy z piersi bądź butelki wypływa zbyt dużo pokarmu naraz. Warto w takiej sytuacji inaczej układać malucha do karmienia i nie robić zbyt długich przerw między kolejnymi karmieniami. Jeżeli natomiast karmimy dziecko z butelki, warto wymienić smoczek na wolniejszy, który będzie jednorazowo przepuszczał mniej pokarmu. To może zniwelować problem ulewania. Jeżeli to nie pomoże, a sytuacja będzie się nawet pogarszać, konieczna jest wizyta u pediatry, który może zalecić podawanie specjalnego mleka modyfikowanego, na przykład Mleko Nan przeciw ulewaniu.

Mleko Nan przeciw ulewaniu – zalety

Stosując Mleko Nan przeciw ulewaniu przygotowuje się jak zwykłe mleko dla dzieci, niemniej ma ono nieco gęstszą konsystencję oraz tak dobrany skład, że maluch czuje się najedzony bez ulewania, a ponadto otrzymuje niezbędne ilości składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Mleko Nan stosuje się również u dzieci z alergią pokarmową. Ma ono dobrą opinie wśród lekarzy oraz rodziców.

mleko nan
Mleko Nan przeciw ulewaniu ma gęstszą konsystencję, dzięki czemu niweluje problem ulewania pokarmu.

Więcej informacji na jego tema znajdziecie również TUTAJ.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz