Jak robić dobre zdjęcia?

Hej Moi Drodzy!

Ostatnio piszę częściej, ale to dlatego, że mam sporo ciekawych tematów, którymi chciałabym się z Wami podzielić. 😉 Mam nadzieję, że z przyjemnością czyta się Wam moje wpisy. Ale do rzeczy. Dzisiaj chciałabym poruszyć temat, który szczególnie interesuje początkujących fotografów, a mianowicie: jak robić dobre zdjęcia? To dość ogólne pytanie, dlatego zechcę ogólnie go omówić, gdyż sama specjalistką w tej dziedzinie nie jestem. 😉

Jak robić dobre zdjęcia? – ogólne zasady

Oczywiście osoby zajmujące się zawodowo fotografowaniem potrzebują miesięcy, a nawet lat intensywnej nauki, by dowiedzieć się, jak robić dobre zdjęcia niezależnie od warunków panujących w otoczeniu. Takich rzeczy nie da się przekazać w jednej notce na blogu. 😉 Niemniej osoby chcące fotografować czysto rekreacyjnie z pewnością chciałyby znać też kilka trików pozwalających uniknąć klasycznych niedociągnięć, takich jak chociażby czerwone oczy na zdjęciu. Dzięki temu nasze pamiątkowe zdjęcia będą naprawdę ładne. Na co więc zwracać uwagę?

Po pierwsze, nie sądźmy, że im droższy sprzęt, tym lepsze zdjęcia. To mit dla leniwych. Przecież profesjonalny sprzęt posiada mnóstwo dodatkowych funkcji, których używać prawdopodobnie nigdy się nie nauczymy. Na domowe potrzeby zdecydowanie lepiej kupić zwykłą cyfrówkę z lepszej półki.

Zapamiętajmy też kilka zasad, które są kluczem do sukcesu, w kwestii tego, jak robić dobre zdjęcia. Po pierwsze, musimy mieć dobre światło. Gdy będzie za ciemne lub za jasne, zdjęcie wyjdzie niewyraźne, prześwietlone, istnieje również ryzyko powstania efektu czerwonych oczu. Kolejna sprawa, to przybliżenie. Musimy pamiętać, że im bardziej przybliżamy fotografowany obiekt poprzez funkcję aparatu, tym bardziej możemy stracić jakość. Jeszcze jedną ważną rzeczą jest niewłaściwe korzystanie z flesza. Zamiast oświetlić obiekt czy osobę, na której sfotografowaniu nam zależy, uzyskujemy odwrotny efekt – jest ona niewyraźna i zamazana.

To tylko kilka bardzo ogólnych rad w kwestii robienia dobrych zdjęć. Więcej naprawdę konkretnych i ciekawych informacji na ten temat możecie znaleźć TUTAJ. Zapraszam!

Pozdrowienia,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz