Jazda na snowboardzie – od czego zacząć naukę?

Jazda na snowboardzie to obok jazdy na nartach najpopularniejszy sport zimowy. Gdy pojawia się pierwszy śnieg, mnóstwo osób udaje się w góry, aby poszaleć na stoku. Każdy, nawet najbardziej wytrawny snowboardzista musiał kiedyś zacząć od zera i nauczyć się jeździć. Choć nie jest to łatwe zadanie, nie jest też niemożliwe do wykonania! Od czego więc zacząć swoją przygodę ze snowboardem?

Jazda na snowboardzie – pierwsze kroki

Przede wszystkim warto pamiętać, że do rozpoczęcia nauki jazdy na snowboardzie potrzebny nam jest odpowiedni strój i sprzęt. O ile sprzęt możemy bez problemu wypożyczyć, strój warto mieć swój własny i skompletować samodzielnie, dopasowując go do swoich potrzeb. Jazda na snowboardzie to sport dynamiczny i niestety, także dość ryzykowny. Osoby początkujące niemalże zawsze są narażone na upadki, a co za tym idzie, siniaki i otarcia. By nie zrobić sobie większej krzywdy, dobrze by nasz strój zawierał porządny kask i ochraniacze na kolana, biodra i kość ogonową – miejsca najbardziej narażone na obrażenia.

jazda na snowboardzie

jazda na snowboardzie

Pierwsze kroki na desce warto wykonać pod okiem instruktora. Posiada on odpowiednią wiedzę i doświadczenie, którym chętnie się z nami podzieli. Nauczy nas między innymi, jak prawidłowo założyć deskę oraz jaką pozycję przyjąć do zjazdu. To bardzo ważne, gdyż to, jak na początku nauczymy się zjeżdżać, pozostanie z nami już na zawsze. Nabierając złych nawyków, ryzykujemy, że nigdy nie nauczymy się dobrze jeździć na desce, a to skutecznie zniechęci nas do tego sportu. Dlatego nie rezygnujmy z instruktora, nawet gdyby miał nam poświęcić tylko kilka godzin – mogą to być bowiem najważniejsze godziny nauki.

Nie zniechęcaj się!

Jazda na snowboardzie nie jest łatwa, początkowo może być bardzo żmudna, pełna niepowodzeń i bólu fizycznego spowodowanego upadkami. Ale nie można się zniechęcać! Z każdym kolejnym zjazdem będzie coraz lepiej, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i wytrwałość. Warto też znaleźć kogoś, kto ma większe doświadczenie w tym sporcie, aby nas poduczył i pokazał kilka trików przydatnych na stoku.

jazda na snowboardzie

Jazda na snowboardzie to pasja, która pochłonęła bez reszty już wiele osób, a jej wykonywanie niesie za sobą mnóstwo satysfakcji i radości. I choć nauka bywa ciężka, warto się na nią zdecydować!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz