Karma bezzbożowa dla kota – co warto wiedzieć?

Każdy posiadacz kota czy innego zwierzęcia domowego wie, że sposób jego odżywiania ma ogromny wpływ na jego formę i zdrowie. Na półkach sklepowych można znaleźć naprawdę mnóstwo rodzajów karm: dla kociaków, kotów seniorów, kotów sterylizowanych czy z jakimiś konkretnymi schorzeniami. Karmy różnią się też od siebie ze względu na skład. Jedną z polecanych jest karma bezzbożowa dla kota. Co warto o niej wiedzieć?

Karma bezzbożowa – która lepsza?

Karma bezzbożowa, jak sama nazwa wskazuje, nie posiada w składzie żadnych zbóż. To karma wysokiej jakości, która odpowiada na potrzeby żywieniowe kociąt i dorosłych kotów. Dobra karma bezzbożowa w swoim składzie posiada przede wszystkim mięso i minimalną ilość warzyw. Nie zawiera zbóż, barwników, ulepszaczy i konserwantów. Taka karma będzie najlepsza dla kota, gdyż zwierzęta te z natury są drapieżnikami i w ich diecie dominuje przede wszystkim mięso.

karma bezzbożowa

Niestety, zainteresowanie karmami bezzbożowymi sprawiło, że na rynku pojawiło się wiele „podróbek”. Co to oznacza? Takie karmy owszem, nie posiadają w swoim składzie zbóż, niemniej pojawiają się inne niekoniecznie zdrowe składniki uzupełniające, na przykład soja, ziemniaki czy kukurydza. Ważna jest też zawartość węglowodanów w karmie – jeśli jest ich więcej niż 15%, nie jest to karma dobrej jakości. Powinna ona dostarczać kotu około 55 – 60% białka, 23 – 35% tłuszczu oraz 3 – 5% węglowodanów.

Zalety karmy bezzbożowej dla kota

Karma dla kota bez zbóż zapewnia efektywniejsze trawienie pokarmu, prawidłowe działanie układu pokarmowego i trawiennego, zapewnia zdrowie i witalność, nie powodując otyłości. Poza tym dobrze dobrana karma doda kotu energii, wpłynie także na jego sierść, która stanie się miękka, gęsta i puszysta.

karma bezzbożowa

Pełnowartościowe karmy suche i mokre zapewnią zwierzakowi wszystkie składniki odżywcze niezbędne do zachowania sił i zdrowia. Warto więc poświęcić trochę czasu i uwagi na dobranie karmy wysokiej jakości dla swojego pupila.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz