Ciekawe prezenty dla przyszłej mamy

Dla każdej młodej kobiety pragnącej założyć rodzinę informacja o ciąży jest powodem wielkiej radości. Podobnie cieszą się jej bliscy i od tej pory starają się ją wspierać oraz pomagać w przygotowaniach do porodu. Coraz popularniejsze staje się też organizowanie imprez typu ‘baby-shower’, kiedy wręcza się prezenty dla przyszłej mamy i świętuje bliskie rozwiązanie.

Prezenty dla przyszłej mamy jako miła pamiątka

Być może zastanawiając się, jakie prezenty dla przyszłej mamy będą najlepsze, do głowy przychodzą nam przede wszystkim elementy wyprawki dla malucha. To oczywiście praktyczne rozwiązanie, a jeżeli młoda mama jest na początku swojej pierwszej ciąży, z pewnością przyda jej się każdy dodatek do wyprawki, zwłaszcza polecony przez bardziej doświadczone przyjaciółki. Często jednak przyszli rodzice chcą sami zadecydować, co znajdzie się w wyprawce i skompletować ją dopiero, gdy poznają płeć dziecka. Poza tym czy dodatek do wyprawki to w gruncie rzeczy prezent dla mamy czy dla malucha?

prezenty dla przyszłej mamy

prezenty dla przyszłej mamy

Warto więc postawić na coś, co przyda się przyszłej mamie i będzie miłą pamiątką z okresu ciąży. W sieci i sklepach stacjonarnych z upominkami można znaleźć wiele ciekawych i uroczych prezentów dla przyszłej mamy. Można je dodatkowo spersonalizować dedykacją lub imieniem obdarowanej.

Pomysły na prezenty dla kobiety w ciąży

Jednym z praktycznych upominków może być kubek ręcznie malowany z dedykacją informującą o ciąży (np. ‘New status – Mommy’). To praktyczny, a jednocześnie uroczy prezent, w którym każda kawa czy herbata smakuje o wiele lepiej.

prezenty dla przyszłej mamy

Innym fajnym pomysłem może być zestaw kosmetyków do ciała dla przyszłej mamy, na przykład balsam czy peeling. Każda kobieta lubi o siebie dbać, a w okresie ciąży, gdy ciało bardzo się zmienia, wymaga ono jeszcze większej pielęgnacji. Dzięki niej można uniknąć rozstępów czy innych zmian pojawiających się na skórze na skutek rosnącego brzuszka. Każda przyszła mama z pewnością doceni taki prezent od bliskiej przyjaciółki.

prezenty dla przyszłej mamy

Doskonałym prezentem dla kobiety w ciąży może się też okazać Organizer Mamy, czyli specjalny kalendarz-notatnik pozwalający spisywać wszystkie istotne dane przez cały czas trwania ciąży, a także własne przemyślenia i odczucia – coś w rodzaju pamiętnika.

prezenty dla przyszłej mamy

To bardzo pomocna rzecz, a po czasie piękna pamiątka z tego wyjątkowego okresu. Czytając go po latach, można niejako cofnąć się w czasie, wybrać się w sentymentalną podróż do przeszłości. Pomysłów na prezenty dla przyszłej mamy jest naprawdę wiele, warto kierować się przy tym intuicją i znajomością obdarowywanej przyjaciółki.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz