Kawa z masłem to dobre połączenie

Dzień dobry!

Wielu z nas zaczyna dzień od kubka czarnej, aromatycznej kawy. Ja sama pierwszą rzeczą, którą robię po przebudzeniu, jest wstawienie wody na kawę. Istnieje też wiele dodatków do kawy mające poprawić jej smak lub zmniejszyć szkodliwe działanie. Ostatnim moim odkryciem tego typu jest kawa z masłem. Tak, z masłem. Również byłam zaskoczona, ale okazuje się, że taka mieszanka ma naprawdę mnóstwo zalet.

Kawa z masłem dużo zdrowsza i dietetyczna

Kawa z dodatkiem niesolonego masła, wbrew pozorom, nie nabiera ohydnego smaku. Przeciwnie, staje się bardziej aksamitna, delikatna i mniej gorzka. Ale taka kawa z masłem ma też inne walory, niż tylko smakowe. Okazuje się, że między innymi wspomaga odchudzanie, dodaje energii, jest bardzo zdrowa dla serca i wspomaga pracę mózgu.

kawa z masłem
Kawa z masłem dodaje energii i działa odchudzająco.

Wiele osób z powodzeniem zaczyna dzień od kubka kawy z masłem i zapewnia, że skutecznie zabija ona ochotę na jedzenie i na kolejną kawę już po niedługim czasie. To świetny wstęp do przejścia na dietę wysokotłuszczową, która pomaga skutecznie spalać kalorie bez uczucia głodu, zmęczenia i wynikających z tego wahań nastroju.

Jak przygotować właściwą kawę z masłem?

Aby kawa z masłem była idealnie przygotowana, musimy korzystać z masła wysokiej jakości. Najlepiej, aby było to masło naturalne, pochodzące od krów karmionych trawą.

masło do kawy
Masło dodawane do kawy powinno być naturalne, najlepiej pochodzące od krów karmionych trawą.

Wykluczone jest używanie margaryn, połączeń masła z margaryną czy olejów roślinnych. Jeżeli chodzi o ilość masła, zaleca się na jedną filiżankę dodać nawet 80 g niesolonego masła (dla porównania: cała kostka ma około 200 g). Jeżeli kawa z masłem skutecznie ma nam zastąpić śniadanie, warto przygotować ją według następującego przepisu:

– 2 filiżanki kawy;
– co najmniej 2 łyżki niesolonego masła naturalnego;
– można dodać 1-2 łyżki oleju MCT, jeśli cierpimy na stany złego wchłaniania tłuszczu.

Kawa z masłem pita przez kilka tygodni zamiast śniadania ma pomóc nam spalić zbędne kilogramy, ograniczyć łaknienie oraz dać zastrzyk energii na cały dzień. Wypróbujecie? 😉

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz