Mała łazienka może zachwycać!

Witajcie Moi Drodzy!

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu z nas. Najczęściej to marzenie ma zaledwie 20-30 metrów kwadratowych, w związku z czym każde z pomieszczeń jest dość małe. Zatem ich zaaranżowanie może wymagać większego przemyślenia i zorganizowania. Szczególnym wyzwaniem w tej kwestii jest mała łazienka. Dziś podzielę się z Wami kilkoma sugestiami odnośnie wyposażenia małej łazienki.

Mała łazienka – ładna i przestronna

Czy mała łazienka może być jednocześnie przestronna? Cóż, niektórym może wydawać się to niemożliwe. A jednak! Odpowiednie zagospodarowanie posiadanej przestrzeni może sprawić, że będzie ona optycznie większa i bardzo komfortowa w użytkowaniu. Po pierwsze, musimy odpowiednio dobrać kolory. W małych pomieszczeniach zdecydowanie powinniśmy unikać ciemnych barw, gdyż optycznie pomniejszają je i sprawiają wrażenie ponurych i zimnych. W niedużej łazience sprawdzą się odcienie pastelowe, takie jak biel, beż, jasny brąz czy błękit.

mała łazienka
W małej łazience powinny dominować jasne kolory przełamane ciemniejszymi dodatkami.

Można je przełamać jakimś ciemniejszym akcentem, ale dominować mają jasne kolory. Kolejna ważna sprawa to oświetlenie. Zamiast montować jedno centralne źródło światła, lepiej wybrać kilka punktowych w istotnych miejscach łazienki, na przykład nad umywalką, przy lustrze czy nad wanną. W każdej łazience potrzebne są także szafki i półki na różne drobiazgi. Aby zaoszczędzić miejsca, można wybrać wiszące półki. W małej łazience sprawdzi się także duże, ścienne lustro.

mała łazienka
Duże, ścienne lustro zdecydowanie optycznie powiększy małą łazienkę.

Zdecydowanie sprawi ono wrażenie, że łazienka jest większa, a przy okazji będzie bardzo wygodne. Przy wyposażaniu łazienki można pomyśleć o sprzęcie sanitarnym o pomniejszonych rozmiarach. Jak widać, małą łazienkę można wyposażyć na wiele sposobów!

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz