Meble ogrodowe – jakie wybrać?

Ogród to marzenie niejednego z nas. Szczęśliwi posiadacze domków jednorodzinnych bardzo często aranżują przestrzeń przed domem w taki sposób, by w okresie letnim móc spędzać tam czas z bliskimi. Ważnym wyposażeniem takiego kącika są meble ogrodowe. Jakie meble wybrać, by były funkcjonalne i trwałe? Co wziąć pod uwagę przy ich zakupie? I co będzie najmodniejsze w tym sezonie?

Meble ogrodowe – dopasuj je do warunków na zewnątrz

Przede wszystkim musimy pamiętać, że meble ogrodowe mają nam służyć na zewnątrz i tam pozostawać, bez względu na pogodę. Oczywiście na okres zimowy trzeba je zabezpieczyć, ale trudno sobie wyobrazić, że wiosną i latem będziemy je składać i chować w domu za każdym razem, gdy spadnie deszcz czy będzie wiał silny wiatr. Dlatego też meble ogrodowe muszą być trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Do najbardziej trwałych mebli ogrodowych czy też tarasowych należą meble metalowe. Są dość ciężkie, ale dzięki temu stabilne i można je spokojnie zostawić na zewnątrz na okres jesienno-zimowy bez zabezpieczenia.

meble ogrodowe
Meble do ogrodu, na taras lub na balkon w stylu retro wykonane z metalu.
meble ogrodowe
Meble z aluminium

Często meble metalowe są łączone z drewnianymi elementami, na przykład siedziskiem. Wtedy trzeba je schować na zimę i dbać o regularną konserwację części drewnianych. Poza tym metalowe meble ogrodowe są dostępne w wersji nowoczesnej lub zdobionej w stylu retro. Ich odpowiednikiem w o wiele lżejszej wersji są meble z aluminium. Są równie trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, ale ważą o wiele mniej niż metalowe, dlatego prościej je podnieść i przenieść lub przesunąć.

Najmodniejsze meble ogrodowe

Oczywiście trendy w modzie rządzą się swoimi prawami i nie zawsze to, co praktyczne, jest modne. Zwykle bywa zupełnie odwrotnie. Dlatego też bardzo modne są drewniane oraz rattanowe meble do ogrodu. Choć prezentują się wspaniale, wymagają naprawdę wiele zachodu, by zachowały swoje piękno. Pośrednim rozwiązaniem są meble z technorattanu – materiał imitujący rattan, ale o wiele trwalszy i odporny niż rattan. A oto najciekawsze aranżacje ogrodów z meblami ogrodowymi:

meble ogrodowe
Meble rattanowe
meble ogrodowe
Meble z technorattanu
meble ogrodowe
Meble drewniane

meble ogrodowe

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz